Stratasys

FDM TEKNOLOJİSİ – MALZEMELER

Stratasys, FDM Malzemeler, Nylon 12 Carbon Fiber

Nylon 12 Carbon Fiber

Karbon Takviyeli: FDM Naylon 12 Karbon Fiber (Naylon 12CF), naylon 12 ile karbon fiberi birleştirerek tüm FDM malzemeleri arasında en yüksek bükülme mukavemetini ve sertlik-ağırlık oranını elde eder.

Stratasys, FDM Malzemeler, ULTEM™ 1010 resin

ULTEM™ 1010 resin

Yüksek Mukavemet ve Mükemmel Termal Özellikler:  ULTEM™ 1010 reçinesi, yüksek performanslı bir polieterimid (PEI) termoplastik, güçlü 3 boyutlu baskı malzemesidir.

Stratasys, FDM Malzemeler, ULTEM™ 9085 resin

ULTEM™ 9085 resin

Zorlu uygulamalar için üretilmiştir: ULTEM™ 9085 reçinesi alev geciktirici, yüksek performanslı bir termoplastiktir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Antero 840CN03

Antero 840CN03

Dayanıklı PEKK Malzeme Özellikli: Yüksek performanslı, PEKK tabanlı bir elektrostatik deşarj (ESD) termoplastik olan Antero 840CN03 ile benzeri görülmemiş bir güç, ısı ve kimyasal direnç, tokluğa sahiptir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Antero 800NA

Antero 800NA

Yüksek Performanslı PEKK Polimeri:  Antero 800NA, mükemmel fiziksel ve mekanik özelliklere sahip Stratasys PEKK malzemelerinden biridir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Victrex AM™ 200

Victrex AM™ 200

Düşük erime noktalı PAEK FDM Filament: Victrex AM™ 200, düşük erime noktalı bir poliarileterketon (LMPAEK) termoplastik FDM malzemesidir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Nylon 12

FDM Nylon 12

FDM’nin gücü: FDM Naylon 12, Naylon 12’nin avantajlarını FDM 3D baskının tasarım özgürlüğü ve güvenilirliği ile birleştirir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Diran 410MF07

Diran 410MF07

Pürüzsüz, Sert İmalat Malzeme: Diran 410MF07 dayanıklı, naylon bazlı bir termoplastiktir. Pürüzsüz, kaygan bir yüzey kalitesini korurken hidrokarbon bazlı kimyasallara karşı olağanüstü tokluk ve direnç gösterir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Polycarbonate (PC)

Polycarbonate (PC)

Kararlılık ve Yüksek Darbe Dayanımı: Polikarbonat 3D baskı filamenti, iyi darbe dayanımına sahip, güçlü, boyutsal olarak kararlı, ısıya dayanıklı bir plastiktir. Sertliği ve kararlılığı, yazdırdığınız parçaların şekil ve boyutsal doğruluğunu koruduğu anlamına gelir.

Stratasys, FDM Malzemeler, PC-ABS

PC-ABS

Polikarbonat ve ABS’nin En İyilerini Birleştiriyor: PC-ABS plastik, PC’nin ısı direncini ve ABS’nin bükülme mukavemetini birleştirerek polikarbonat ve ABS malzemesinin en iyi özelliklerini harmanlar.

Stratasys, FDM Malzemeler, ABS-CF10

ABS-CF10

Karbon fiberin sertliği ile Stratasys ABS-CF10, 3D baskı malzemesinin istenen mekanik özellikleri ve kullanım kolaylığı ile birleştirir.

Stratasys, FDM Malzemeler, FDM Nylon-CF10

FDM Nylon-CF10

Baz polimer, naylon baz malzemeden %67 daha güçlü ve %190 daha sert bir kompozit malzeme üreten kıyılmış karbon ile ağırlıkça %10 oranında doldurulur.

Stratasys, FDM Malzemeler, FDM TPU 92A

FDM TPU 92A

Büyük ve Karmaşık Elastomer Parçalar Üretin: Profesyonel FDM 3D baskının kolaylığı ve güvenilirliği ile doğru elastomer parçaları hızlı ve verimli bir şekilde oluşturun. FDM TPU 92A, esnekliği ve esnemeyi aşınma ve yırtılma direnciyle birleştiren esnek bir termoplastik poliüretandır.

Stratasys, FDM Malzemeler, Kimya PC-FR

Kimya PC-FR

Alev Geciktirici FDM Filament: Kimya PC-FR, alev geciktirici özelliklere sahip bir polikarbonat FDM 3D baskı malzemesidir. Yangın güvenliği düzenlemelerine uygunluk için tasarlanan bu Stratasys Onaylı Malzeme, yolcu demiryolu ve hava taşımacılığı uygulamaları için son derece uygundur.

Stratasys, FDM Malzemeler, Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS

Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS

Doğrulanmış FDM TermoplastikAddigy® PA6/66-GF20 FR LS, demiryolu ve havacılık endüstrilerindeki FDM katmanlı imalat uygulamaları için tasarlanmış cam dolgulu bir naylon malzemedir.

Stratasys, FDM Malzemeler, ABS-ESD7

ABS-ESD7

Elektrostatik-Tüketimli FDM Termoplastik Filament: ABS-ESD7 (akrilonitril bütadien stiren-elektrostatik dağıtıcı), statik bir yükün ürünlere zarar verebileceği, performanslarını bozabileceği veya patlamaya neden olabileceği uygulamalar için statik dağıtma özelliklerine sahip bir ABS termoplastiktir.

Stratasys, FDM Malzemeler, ABS-M30

ABS-M30

Termoplastik ürün yelpazesindeki en düşük maliyetli malzeme olan ABS-M30’un gücü ve çok yönlülüğü, kullanıcıların daha fazla fikir denemesine, daha sık test etmesine ve yinelemeli çalışmasına, sonuçta riski azaltmasına ve daha iyi ürünlerin pazara daha hızlı ulaşmasına olanak tanır.

Stratasys, FDM Malzemeler, ABS-M30i

ABS-M30i

Cerrahi planlama modelleri, işlevsel prototip oluşturma, üretim araçları, fikstürler ve son kullanım parçaları için idealdir. ABS-M30i, tıp, ilaç ve gıda ambalaj endüstrileri için çok uygun, yüksek mukavemetli bir malzemedir.

Stratasys, FDM Malzemeler, ABSi

ABSi

İşlevsel konsept modelleri ve prototipler için yarı saydam parçalar basma yeteneği: Kavramsal modelleme, işlevsel prototipleme ve doğrudan dijital üretim için ideal bir malzeme olan bu malzeme, standart ABS’den daha güçlüdür ve yarı saydam yapısı, en yaygın olarak tıbbi ve otomotiv uygulamalarında kullanılan malzeme akışını ve ışık iletimini izlemek için faydalıdır. 

Stratasys, FDM Malzemeler, ASA

ASA

Çok amaçlı bir prototipleme çözümü:  ASA, kullanıcıların herhangi bir termoplastiğin en iyi estetiğine sahip, sürekli olarak yüksek kaliteli parçalar oluşturmasına olanak tanır. Olağanüstü UV kararlılığı, son kullanım dış mekan parçaları için çok uygun olmasını sağlarken, çok çeşitli renkler, tüketici spor malzemeleri, araçları ve otomotiv bileşenleri ve aksesuarlarının tasarımı için çekici bir çözüm olduğu anlamına gelir.

Stratasys, FDM Malzemeler, Polylactic Acid (PLA)

Polylactic Acid (PLA)

Düşük maliyetli parçaları hızla üretin: Hızlı prototipleme ve tasarım doğrulama modelleri için en ekonomik malzemedir. Ofis/sınıf ortamlarında kullanıcı dostu olup 11 renkte mevcuttur: Siyah, Beyaz, Açık Gri, Orta Gri, Kırmızı, Mavi, Doğal Şeffaf, Kırmızı Şeffaf, Mavi Şeffaf, Sarı Şeffaf, Yeşil Şeffaf

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000