TUSAŞ, Stratasys’in FDM Teknolojisi ile Polimer Eklemeli İmalatla Üretimde Sınırları Zorluyor

TUSAŞ, Stratasys’in FDM Teknolojisi ile Polimer Eklemeli İmalatla Üretimde Sınırları Zorluyor

Müşteri Profili

Türkiye’nin öncü havacılık ve uzay firması olan TUSAŞ’ın kendi bünyesinde kurulan Eklemeli İmalat Müdürlüğü, son kullanım ürünleri geliştirmekte ve Polimer Eklemeli İmalat Teknolojileri’ni etkin şekilde kullanmaktadır. Bünyesinde birçok 3D yazıcı bulunduran müdürlükte havacılık alanında kullanılan uçan parça da dahil, kalıp, fikstür, aparat, üretime yardımcı ekipman ve demo gibi çok sayıda parça Stratasys FDM teknolojilerinden faydalanılarak üretilmektedir.

Etki

“Eklemeli İmalat’ta özellikle havacılık alanında dünyada önde gelen kuruluşların ve havacılık otoritelerinin FDM metodolojisi ile ilgili önerdiği firmalardan olması nedeniyle TUSAŞ’ta yatırımlarımızı Stratasys marka cihazlar üzerinden gerçekleştirdik. Stratasys sistemlerinin bizim için en önemli faydası; ham malzemeden prosese kadar havacılık standartlarına uygun üretim gerçekleştirilebilmesine imkan vermesidir. Uzun süreli ve büyük hacimli üretimlerde, yüksek hız ve kalitede uygun maliyetli üretim gerçekleştirebiliyoruz.”

Dr. Remzi Ecmel Ece
Eklemeli İmalat / Üretim Genel Müdür Yardımcılığı

Stratasys FDM teknolojisinin TUSAŞ’a havacılık alanında kullanılan uçan parça da dahil, kalıp, fikstür, aparat, üretime yardımcı ekipman ve demo gibi çok sayıda parça üretiminde sağladığı avantajları öğrenmek için başarı hikayemizi indirin.

Başarı hikayesinin tamamını indirmek için
lütfen formu doldurun.

Başarı Hikayesi İndir - TUSAŞ, Stratasys’in FDM Teknolojisi ile Polimer Eklemeli İmalatla Üretimde Sınırları Zorluyor