Silverline, F770 3D Yazıcı ile Üretim Süreçlerini Optimize Ediyor

Silverline, F770 3D Yazıcı ile Üretim Süreçlerini Optimize Ediyor

Müşteri Profili

Dünyada 70’den fazla ülkede yer alarak yeni nesil mutfak keyfini tüm dünya ile buluşturan Silverline; 1994 yılından bu yana davlumbaz, ankastre fırın, ocak, tezgah üstü çözümler, buzdolapları, bulaşık, çamaşır ve kurutma makineleri alanında Türkiye’nin en büyük ilk 5 beyaz eşya üreticisinden biridir. Ayrıca Avrupa’nın ilk 5, dünyanın ilk 10 davlumbaz üreticisi arasındadır.

İhtiyaç

Parça üretimi ve prototipleme süreçlerini kendi bünyesinde bulundurduğu bir 3D yazıcıyla ve kapasitesinin yetersiz olduğu durumlarda dış tedarikçi desteğiyle devam ettiren Silverline’ın; üretim ihtiyaçlarının gelişmesi ve günümüz müşteri gereksinimlerinin artmasıyla daha büyük parça ve prototip ihtiyacı oluşmaya başlamıştır. Bu tarz büyük parça ve prototipleri üretebilmek amacıyla rekabetçi ve ekonomik bir çözüm aramaya başlayan Silverline; FDM tabanlı Stratasys F770 endüstriyel eklemeli imalat sistemine yatırım yapmış ve kısa sürede üretim süreçlerini optimize etmeyi başarmıştır.

Çözüm

“infoTRON’un sağladığı Stratasys F770 3D yazıcının kurulumu kısa süre önce gerçekleşmesine rağmen üretim süreçlerimizde somut bir etki yarattı. F770 3D yazıcının başlıca avantajları üretim süreçlerimizi hızlandırıp, üretim maliyetlerimizi düşürmesi oldu. Bir diğer avantajı ise; tasarım ekiplerinin motivasyonuna yaptığı katkıdır: Bir tasarımcının yaptığı tasarımı birkaç saat içinde eline alması ile 15 gün sonra eline alması arasındaki fark dikkate değer bir motivasyon oluşturmaktadır.

Eren Atay
Silverline Teknoloji ve İnovasyon Süreç Yöneticisi

Başarı hikayesini indirmek için lütfen formu doldurun.

Silverline, Stratasys F770 3D Yazıcı ile Maliyetlerini Nasıl %66 Düşürdü?