Etka-d, F770 3D Yazıcı ile Büyük Parçalar Üreterek Prototipleme Süreçlerini Hızlandırıyor

Etka-d, F770 3D Yazıcı ile Büyük Parçalar Üreterek Prototipleme Süreçlerini Hızlandırıyor

Müşteri Profili

1990 yılında kurulan Etka-d, Havacılık, Raylı Sistemler, Otomotiv ve Traktör sektörlerinde yer alan oturma grubu (yolcu ve sürücü koltuğu) plastik parçaları ile iç ve dış donanımlarının ve bunlara ait ürünlerin kalıplarının tasarlanması, üretimi, pazarlaması ve satışını gerçekleştirmektedir.

İhtiyaç

Etka-d, üretim ihtiyaçlarının gelişmesi ve günümüz müşteri gereksinimlerinin artmasıyla daha büyük parça ve prototipe ihtiyaç duymaya başlamıştır. Bu tarz büyük parça ve prototipleri üretebilmek amacıyla rekabetçi ve ekonomik bir çözüm arayışına girmiştir.

Çözüm

Firma,372 litre küp üzerinde yapı hacmi ve 1 metre uzunluğa kadar büyük parçaları yazdırma yeteneği sunan Stratasys F770 3D yazıcıya yatırım yapmış ve kısa sürede üretim süreçlerini optimize etmiştir.

Etki

“Stratasys F770 3D yazıcı ile montaj ve ardıl işlem olmadan enjeksiyon kalitesinde 1.2 metre boyutunda çapraz olarak tek parça üretimler yapabiliyor; 80 saat üzerinde kesintisiz baskı gerçekleştirebiliyoruz. Kalıp, fikstür, aparat, üretime yardımcı ekipman gibi çok sayıda parçaları da Stratasys F770 3D yazıcı ile düşük maliyetle ve daha kısa sürede üretebiliyoruz.”

Ferhat ŞAFAK
Ürün Tasarım Takım Lideri
Etka-d Otomotiv

Başarı hikayesini indirmek için lütfen formu doldurun.

Başarı Hikayesi İndirildi! | Etka-d, F770 3D Yazıcı ile Büyük Parçalar Üreterek Prototipleme Süreçlerini Hızlandırıyor