METÜM, Stratasys J750 3D Yazıcı ile Ameliyatların Başarısına Katkı Sağlıyor

METÜM, Stratasys J750 3D Yazıcı ile Ameliyatların Başarısına Katkı Sağlıyor

Müşteri Profili

2011 yılında kurulan Sağlık Bilimleri Gülhane yerleşkesinde bulunan Gülhane Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi (METÜM), kişiye özel ortez, protez, implant ve medikal modellerin tasarlanması ve üretilmesinde ayrıca dental ürün, AR-GE, eğitim ve proje çalışmalarında bulunan Türkiye’de öncü bir merkezdir. Bünyesinde birçok 3D yazıcı bulunduran Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi, ürettikleri plastik parçalarının detaylarını iyileştirmek ve merkezlerinde daha kolektif kullanım alanı olan bir 3D yazıcı ihtiyacıyla, Stratasys J750 3D Yazıcı satın almıştır.

İhtiyaç

Bünyesinde birçok 3D yazıcı bulunduran Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi, ürettikleri plastik parçalarının detaylarını iyileştirmek ve merkezlerinde daha kolektif kullanım alanı olan bir 3D yazıcı ihtiyacıyla, Stratasys J750 3D Yazıcı satın almıştı. METÜM – Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi, Stratasys J750 3D Yazıcı ile plastik modeller üreterek bu modellerin klinik olarak Beyin Cerrahi başta olmak üzere Plastik Cerrahi, Ortopedi, KBB, Diş Hekimliği, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi ve Tıp Fakültesi gibi merkezlerde kullanımına olanak sağlamaktadır.

Çözüm

“CT/MRI medikal görüntüleme cihazlarında öncelikle vücuttaki organ ve dokuların kesitler halinde görüntüsünü elde ediyoruz. Sonrasında, verilerin görüntülenmesi ve analizinde kullanılan Dıcom veri formatına aktarım yapıyor; çalışılacak doku veya organı göstermek için istenilen data .stl veya .obj olarak kaydediyoruz. Çok bileşenden yada tek bileşenden oluşan ilgili datayı Stratasys’in GrabCAD Print yazılımına kolaylıkla aktarıp, baskı için gerekli renk, şeffaflık ve esneklik gibi parametreleri belirleyerek üretime gönderiyoruz.

Etki

“ 2017 yılından itibaren kullandığımız Stratasys J750 3D Yazıcı, medikal ve dental modellemede bizlere sorunsuz çözüm sunmaktadır. infoTRON’un sağladığı Stratasys J750 3D yazıcı, üretim kapasitesi konusunda merkezimizin en donanımlı 3D yazıcı sistemidir; modellerimizde şeffaflık ve yumuşak doku elde etmemizde gerek zaman konusunda gerekse üretim tablasının büyüklüğüyle, diğer 3D yazıcı sistemlerine göre bizlerin mümkün olan en iyi sonuçları elde etmemizi sağlıyor. “

Mehmet Acar
3D Printer Teknikeri Üretim Sorumlusu

Başarı hikayesini indirmek için lütfen formu doldurun.

METÜM, Stratasys J750Dijital Anatomi 3D Yazıcı ile Ameliyatların Başarısına Katkı Sağlıyor