CoşkunÖz Eğitim Vakfı, MakerBot METHOD X CF Teknolojisi ile Prototip Maliyetlerini %50 Azalttı

CoşkunÖz Eğitim Vakfı, MakerBot METHOD X CF Teknolojisi ile Prototip Maliyetlerini %50 Azalttı

Müşteri Profili

Temelleri 1950 yılında atılan Coşkunöz Holding, bugün Türkiye ve Dünya otomotiv Yan Sanayi’ye katma değer sağlayan önemli kuruluşlardan biridir. Coşkunöz Holding, 1988’den bu yana ülke sanayisine nitelikli iş gücü yetiştirmek, mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerinde düna ölçeğinde öncü kuruluş olmak amacıyla Coşkunöz Eğitim Vakfı’nı (CEV) kurmuştur.

İhtiyaç

Coşkunöz Eğitim Vakfı, üretim hattının ve otomasyonun durmaması için hayati bir öneme sahip olan bu kablolar, robot bünyesindeki plastik yük emiciler yurtdışından tedarik edilirken; CEV KÜME, uzun tedarik süreçleri ve maliyetlerini işleyişi yavaşlattığını fark etmiştir.

Çözüm

“infoTRON’un bize sunduğu Stratasys MakerBot Method X CF teknolojisini kullanmadan önce bu yük emici parçalar yurtdışından tedarik ediliyordu. Yurt dışından temin edildiği için 4-6 haftalık bir termin süresi vardı, bu da işleyişi oldukça yavaşlatan bir durumdu. Tedarik zincirlerinde yaşanan beklenmedik sıkıntılar bu sürenin daha da uzamasına sebep olabiliyordu. Eğitim programı kapsamında yaptığımız çalışmalarla, Stratasys MakerBot Method X CF sistemi ile, bu parçaları kendi bünyemizde üreterek, teslim süresini 5 saate düşürdük.

Sonuç

Stratasys’in, MakerBot Method X CF sistemlerini kullanan Coşkunöz Eğitim Vakfı, geleneksek üretim yöntemlerine göre ciddi ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu kazandı. Coşkunöz Eğitim Vakfı; artık PLA, Nylon Carbon Fiber, PVA materyaller kullanarak, tüm eğitim amaçlı üretim süreçlerini dışarıdan destek almadan kendi bünyesinde ve hiç ödün vermeden yönetebiliyor.

Etki

“Makerbot METHOD X CF teknolojisi, maliyetlerimizi %50 oranında düşürmemizi sağladı.”

Sercan Şahinkaya
Training Development Specialist

Başarı hikayesini indirmek için lütfen formu doldurun.

Başarı Hikayesi İndirildi! | CoşkunÖz Eğitim Vakfı, MakerBot METHOD X CF Teknolojisi ile Prototip Maliyetlerini %50 Azalttı