Dünyanın İlk Kablosuz ve Yapay Zeka Destekli 3D Tarayıcısı Artec Leo,
2 Yıl Garantili!

Dokunmatik ekrana sahip tamamen kablosuz bir 3D el tarayıcısı olan Leo, yeni versiyonuyla müşterilere garantili %100 doğruluk, daha fazla güç, gelişmiş canlı renk yakalama fırsatını sunuyor.

ARTEC LEO 3D TARAYICI hakkında detaylı bilgi,
fiyat ve demo için lütfen formu doldurun

ARTEC 3D İletişim Formu


Kablosuz ve Akıllı Veri Yakalama

Artec Leo, taramayı olabildiğince kolay ve zahmetsiz hale getirmek için tasarlanmış pazardaki tek kablosuz ve tamamen bağımsız profesyonel 3D tarayıcıdır. Yerleşik yeni NVIDIA Jetson TX2 işlemci, 5″ HD yerleşik ekran ve pil ile hızlı, doğru ve yüksek kaliteli veri yakalama için üst düzey hepsi bir arada 3D tarama çözümüdür. 2022 Artec Leo, öncekinden iki kat daha fazla güçle çalışır ve %100 doğruluğu garanti eder.

 • Leo özel parçaları nasıl tarayabilir?
 • Leo’yu nerede deneyebilirsiniz?
 • Hangi yazılıma ihtiyacınız var?

En Geniş Çeşitlilik

Özelleştirmeniz gereken belirli bir araba parçasından veya
fabrikanızdaki bir makinenin tamamından, bir koltuktan
oturduğu odaya, bir insan vücudundan suç mahalline kadar
Leo sektördeki en geniş yelpazede nesneleri tarayabilir.

Neden Leo?

İş sürecinizi iyileştirmek için veri toplamaya gelince, fırsatlar çoktur, ancak zorluklar da olabilir. Zaman, nesne boyutu ve erişilebilirlik, doğru ve tavizsiz sonuçlar elde etmenin önüne geçebilir. Otomatik işleme ve kablosuz bağlantı ile Artec Leo, siz bir video çekiyormuş gibi kolayca hareket ederken en geniş boyut aralığını kolayca yakalar ve HD ekranda gerçek zamanlı olarak bir 3D kopya oluşturulur.

Bir Tarayıcı ve Sayısız Kullanım Örneği

Üretimden sağlık hizmetlerine, sanat ve tasarıma kadar her konuda Leo,
binlerce işletme ve profesyonelin işlerini daha hızlı,
daha iyi ve daha verimli bir şekilde yapmalarına yardımcı olur.

Tersine Mühendislik

 • Ürün Tasarımı
 • Kişiselleştirme
 • 3D Dokümantasyon

Tasarım ve Üretim

 • Tersine Mühendislik
 • Kalite Kontrol
 • Hızlı Prototipleme

Sağlık

 • Ortopedi
 • Protez
 • Plastik Cerrahi

Bilim ve Eğitim

 • Araştırma
 • Eğitim
 • Online Müzeler

Sanat ve Tasarım

 • Miras Koruma
 • Mimarık
 • Moda

Teknik Özellikler

 • Görüntüleme: Dahili dokunmatik panel ekranı
 • Görüntü İşleme: Dahili gerçek zamanlı işleme
 • Görüntü Yakalama Bölgesi: 160.000 cm³
 • 3D Rekonstrüksiyon Oran: 80 FPS
 • 3D Çözünürlük: 0,2 mm’ye kadar
 • 3D Nokta Doğruluğu: 0,1 mm’ye kadar
 • Renk Çözünürlüğü: 2,3 mp
 • 3D Işık Kaynağı: VCSEL
 • Pozisyon Sensörleri: Dahili 9 DoF
 • Çok Çekirdekli İşlem: NVIDIA Jetson TX2
 • Güç Kaynağı: Dahili değiştirilebilir pil
 • Bağlantı: Kablosuz

Dört kolay adımda Leo ile taramaya nasıl başlayabileceğinizi öğrenin!

1. Kullanımı Kolay

Ağır işi Leo yapar: Siz sadece taramayı başlatın. Hibrit izleme sistemi, parça üzerine herhangi bir marker yapıştırma ihtiyacı olmadan, daha hızlı veri işleme için akıllı tarama modları – Leo’muzu kullanımı en kolay 3D tarayıcı yapan özelliklerden birkaçı.

Leo’yu elinize alın, taramak istediğiniz nesnenin üzerine getirin ve başlat düğmesine basın. Gerisini Leo halledecektir!

Akıllı veri yakalama ile hedeflemenize gerek yoktur

Leo’nun son teknoloji ürünü hibrit geometri ve renk verisi takibi, kararlı tarama için marker veya işaretçiler gibi herhangi bir ek ekipmanı kullanmaktan sizi kurtarır. Sadece nesneye doğrultabilir ve taramaya başlayabilirsiniz. İşte bu kadar kolay.

Taramaya yardımcı olmak için mesafe renk haritası

Tarama sırasında nesneye en uygun mesafeyi korumanıza ve böylece daha kısa sürede daha fazla veri yakalamanıza yardımcı olmak için Leo, yerinde görsel yardımcılara sahiptir. Taradığınız yüzey, tarayıcıyı çok yakın tutuyorsanız Leo’nun ekranında kırmızı, mesafe çok büyükse mavi olarak görüntülenecektir. Ve eğer yeşilse tüm sistemler çalışır – her şeyi doğru yapıyorsunuzdur.

Asla bir noktayı kaçırmaz

Ekrandaki akıllı yüzey kalitesi göstergesi, hangi alanların tamamen çekildiğini ve hangilerinin daha fazla dikkat gerektirdiğini görmenizi sağlar. Çok hızlı tarama yapıyorsanız veya tarayıcıyı çok uzakta tutuyorsanız size uyarı verir.

İhtiyaç duyduğunuzda taramayı sorunsuz bir şekilde duraklatıp sonra devam ettirin

Devam etmeye hazır olduğunuzda, Leo kaldığınız yerden devam edecek ve yeni verileri mevcut projeye ekleyecektir.

Akıllı tarama, daha az işlem

Tescilli AI teknolojisiyle desteklenen Leo, yalnızca ihtiyacınız olan verileri yakalar – daha az işlem süresi ve daha fazla zeka.

2. Tamamen Mobile

Bilgisayar ve Kabloya ihtiyaç yok, Her yerde tarayın

Bulut bağlantılı, WiFi özellikli ve tamamen kablosuz tasarım, Artec Leo’nun muazzam tarama yeteneklerini bir bilgisayara ihtiyaç duymadan ihtiyacınız olan her yere götürmenizi sağlar. Her seferinde mükemmel taramalar yakalamanıza yardımcı olmak için renk kodlu ipuçlarıyla gerçek zamanlı bir kopya görüntüleyen eğilebilir, etkileşimli bir ekranla tam kontrolü elinize alın.

%100 kablosuz tarama ve veri aktarımı

Leo’nun benzersiz özellikleri: kompakt tasarım, uzun ömürlü pil, etkileşimli dokunmatik ekran, buluta tarama, WiFi bağlantısı ve uzaktan kumanda, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm tarama ve veri aktarım işlevlerini size doğrudan cihazın içinden sunmak için bir araya gelir.

Etkileşimli 5.5″ dokunmatik panel

Leo’nun sezgisel kullanıcı arayüzü ile cihazınızı, tarama sürecini yönetebilir ve verileri tarayabilirsiniz. Dokunmatik ekran, tarama yaparken etkileşimde bulunabileceğiniz gerçek zamanlı bir kopya oluşturur, size dikkat edilmesi gereken alanları gösterir ve en iyi sonuçları hızla almanıza yardımcı olur.

Gerçek zamanlı 3D model önizlemesi

Tarama verilerini görmek için cihazınızı bir dizüstü bilgisayara bağlamanız gerektiğini unutun. Leo’nun etkileşimli dokunmatik ekranı, taramanızın farklı bölgelerindeki verilerin kalitesini size gösteren görsel kılavuzlarla birlikte, siz tararken gerçek zamanlı bir kopya görüntüler.

Eğilebilir ekran

Leo’nun kompakt ve ergonomik tasarımı, dar alanlarda veya zor açılardan tarama yapmayı mümkün kılar. İnteraktif ekran ayrıca, tarayıcıyı çok daha fazla şekilde kullanabilmeniz için size ek esneklik ve daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak için eğilir.

3. Yüksek Kalite ve %100 Doğruluk

2022 Artec Leo, doğruluğunuzu bir sonraki seviyeye taşımak için tarama süreci boyunca sabit ve optimum sıcaklıkta kalırken, bir kalibrasyon sertifikası ve Leo Kalibrasyon Kiti, size her adımında en yüksek kalitenin korunmasını garanti eder.

4. Hızlı ve Güçlü

Güç açısından en verimli yerleşik NVIDIA Jetson TX2 işlemci ve son teknoloji algoritmalarla desteklenen Leo, performans, doğruluk ve dayanıklılık söz konusu olduğunda başka hiçbir tarayıcıya benzemez.

 • 0,2 mm’ye kadar 3D çözünürlük
 • 28 FPS Gerçek zamanlı olarak 3D yeniden yapılandırma oranı
 • Çok çekirdekli işlemci yerleşik en hızlı yapay zeka süper bilgisayarıyla size olağanüstü hız ve güç verimliliği sağlar.
 • Güneş ışığında tarama Leo’nun Sınıf I Lazer projektörü ile, nesnenizin yüzeyine insan gözünün göremeyeceği bir desen yansıtılır, böylece güneş ışığında kolayca tarama yapabilirsiniz.

2 Kat daha yüksek çözünürlük için HD modu

Tarama verilerinizin çözünürlüğü 2 kat artarken sizin için gürültüyü ortadan kaldırır ve size en düzenli gürültüsüz 3D modeli bırakır. Dar veya keskin köşeler gibi ulaşılması zor alanlar ve taranması zor yüzeylerden veri almak, gelişmiş yeniden yapılandırma ve kenar eğriliklerindeki iyileştirmelerle artık her zamankinden daha kolay. Şaşırtıcı derecede yüksek çözünürlükte gerçekçi 3D modelleri Leo ile oluşturun.

5.Tüm renkleri yakalama yetenekleri

Leo’yu renkli veri alabilme yeteneği sayesinde 3D data yakalayabilmek, aydınlatma koşullarına uyum sağlamak ve datadan geometriye hassas eşleme gerçekleştirmek için gelişmiş teknolojiyle donatıldı. Leo, bir modül üzerinde entegre bir süper bilgisayara, 9 DoF’lu konum sensörlerine ve flaş yoğunluğunu değiştiren VCSEL ışık teknolojisine sahiptir.

Fotogrametrinizi yükseltin

Kendi kameranızdaki fotoğraflarla Artec Leo’dan gelen tarama verilerini kullanarak CGI fotogrametrisini bir sonraki seviyeye taşıyın. Mükemmel geometriye ve istediğiniz renk kalitesine sahip çarpıcı, gerçeğe yakın 3D modeller elde etmek için hepsini kusursuz bir süreçte Artec Studio’da bir araya getirin.

Çok yönlü, güvenilir yazılım

Artec Studio ve Artec Cloud entegrasyonu ile güçlendirilen bu çok yönlü tarayıcı şimdi her zamankinden daha güçlü. Yazılım, doğrudan buluta taramanıza, tarayıcıyı uzaktan kontrol etmenize ve hatta özel bir API ve SDK ile kendi işlevselliğinizi oluşturmanıza olanak tanır. Leo ayrıca performans iyileştirmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri ile düzenli olarak güncellenir.

Artec Studio

Artec Studio’daki dönüştürücü özellikler, Leo’nun veri toplama sürecini hızlandırdığı ve ağdan CAD’e analiz, kolay ilkel yerleştirme ve diğer birçok gelişmiş işlem için tarama verilerinizi sorunsuz bir şekilde Artec Studio’ya devrettiği hızlandırılmış bir iş akışı sağlar.

Güçlü, Kesin, Canlı

Dahili dokunmatik ekrana sahip kablosuz Artec Leo, olağanüstü kullanım kolaylığı ve hareketlilik sağlayan profesyonel bir 3D tarayıcı olarak ün kazanmıştır. 2022 Artec Leo ile artık daha fazla güçlü, garantili doğruluk ve canlı renklerin yanı sıra her adımda erişilebilir!

Artec Leo 22 Gücü ve performansı yeniden tanımlıyor

Leo küçük olabilir, ama güçlüdür. Leo’nun yeni NVIDIA Jetson TX2 yongası, size garantili doğruluk sağlamak için 7,5 watt’tan daha az güç kullanırken, öncekinin iki katından fazla güçle çalışır.

2 X daha akıllı
AI işlem hattı genelinde neredeyse her önemli ölçümde yapılan büyük yükseltmelerle (GPU performansı, enerji verimliliği, derin öğrenme kitaplıkları ve bellek bant genişliği) Leo, TX1’den iki kat daha fazla akıllı.

%30 daha hızlı grafik işleme
Leo , TX1’in 998MHz’de çalışan 256 çekirdekli Maxwell GPU’dan 1300MHz’de çalışan yeni 256 çekirdekli Pascal’a kadar GPU özelliklerini iyileştirdi.

2 X depolama
NVIDIA Jetson TX2, yerleşik depolama alanında orijinal 16GB eMMC 5.1’den 32GB eMMC 5.1’e iki kat iyileştirme sağlıyor.

2 X daha fazla bellek ve verim
1866 Mhz’de çalışan 8 GB, 128-bit LPDDR4 ile TX1’in RAM özelliklerini ikiye katlayın

Yükseltilmiş çok çekirdekli işlem
NVIDIA Denver2, altı çekirdeğin her birinde 2 GHz ile artık Heterojen Çok İşlemcili Mimariye iki çekirdek ve hatta daha fazla beygir gücü ekler.

%100 Doğruluk garantili

2022 Artec Leo’nun sürekli olarak birinci sınıf, profesyonel hassas cihazlardan istenen doğru, temiz ve keskin sonuçları sağlayacağından emin olarak işinize devam edin. Kapsamlı bir şekilde test edilmiş cihazınız, performansı garanti eden bir kalibrasyon sertifikası ve düzenlenmiş sonuçlar için sıcaklık kontrolü ile birlikte gelir – ayrıca, Leo’nun özel olarak tasarlanmış kalibrasyon kartı ile bu doğruluğu asla kaybetmezsiniz.

Kalibrasyon sertifikası

Leo’nun doğruluğunu test etmek için, tarayıcı sensörünün farklı parçalarını kullanarak ve farklı mesafelerde tarayıcının çalışma hacmi içinde farklı konumlarda kalibre edilmiş referans nesneleri tararız. Bu şekilde, gönderdiğimiz her tarayıcının sarsılmaz doğruluk sağlamasını sağlıyoruz.

Otomatik sıcaklık kontrolü

Leo , bileşenlerini optimum çalışma sıcaklığında tutmak için tarayıcının çalışmasını düzenleyen yazılım geliştirmeleriyle birlikte geliyor. Bu, cihazınızın doğruluğunun dahili bileşenlerden okumalar üzerinde ince etkileri olabilecek sıcaklık değişikliklerinden etkilenmemesini sağlamaya yardımcı olur.

Leo Kalibrasyon Kiti

Leo’nun parametrelerini iyileştirmek ve nakliye sırasında gerçekleşmiş olabilecek kalibrasyon hatalarını ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz yeni Leo Kalibrasyon Kitimizle kendinizi donatın.

Daha keskin, daha temiz ve daha ayrıntılı tarama verileri

Yeni yeniden yapılandırma algoritması sayesinde, Leo ile yakaladığınız veriler artık SD modunda da daha keskin, daha temiz ve daha ayrıntılı.

Üstün Renk Yakalama

Tarayıcının gelişmiş renk yakalama yeteneklerini temel alan Leo 2022, tarama sırasında parlaklık seviyesini otomatik olarak ayarlayan algoritmalara sahiptir ve manuel düzeltmeye gerek kalmadan gerçeğe yakın, eşit şekilde aydınlatılmış renkli 3D modeller sunar. Ayrıca, yeni veri optimizasyon algoritması, veri boyutunu 2 kat azaltarak, 3D renk modelleri oluşturmak için verilerin işlenmesini ve yüklenmesini hızlandırdı.

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000