Dassault Systemes

ENOVIA

ENOVIA, değer ağındaki ekiplerin güvenli bir şekilde iş birliği yapmasını ve birlikte yenilik yapmasını sağlayarak pazar fırsatlarını pazar avantajlarına dönüştürmeye yardımcı olur. ENOVIA’nın çeşitli iş süreçleri ve disiplinlerde kuruluşunuza nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

ENOVIA hakkında detaylı bilgi için
lütfen formu doldurun!

DASSAULT SYSTEMES İletişim Formu


Dassault Systemes

ENOVIA

ENOVIA, değer ağındaki ekiplerin güvenli bir şekilde iş birliği yapmasını ve birlikte yenilik yapmasını sağlayarak pazar fırsatlarını pazar avantajlarına dönüştürmeye yardımcı olur. ENOVIA’nın çeşitli iş süreçleri ve disiplinlerde kuruluşunuza nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

ENOVIA hakkında detaylı bilgi için
lütfen formu doldurun!

AVANTAJLAR

 • Dassault Systèmes tarafından geliştirilen 3DEXPERIENCE® ENOVIA ortak çalışma platformu, ürün geliştirme döngüsünün tüm yönlerini düşünerek bilgi sistemlerini, ürün tasarım ve geliştirme süreci yönetiminin omurgası olarak entegre eder.
 • ENOVIA ile ekipler, esnek, sürekli optimizasyona, gerçek zamanlı ilerleme takibine ve endüstri standartları ve düzenlemelerine uyum sağlayan başarılı bir plan oluşturmak ve yürütmek için birlikte iş birliği yapar.
 • Ürün geliştirme için ENOVIA,  ürün veri yönetimi  (PDM),  ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM),  değişiklik yönetimi, yapılandırma yönetimi, ürün tasarım incelemesi, IP koruması ve yeniden kullanımı, ürün tanımı ve sürüm yönetimi ( BOM yönetimi),  kalite yönetimi  ve  uyumluluk yönetimi.
 • ENOVIA, mevcut yatırımları korumak ve bunlardan yararlanmak için dosya tabanlı CAD uygulamalarını 3D EXPERIENCE platformuna bağlar. CATIA V5, SOLIDWORKS ve 3. taraf mekanik ve elektrik tasarım uygulamaları dahil olmak üzere, kullanıcıların kendi tasarım ortamlarından ENOVIA özelliklerine erişmesine ve tasarım verilerini değer ağı genelinde kolayca paylaşmasına olanak tanır.

Başarı Tanımınızı Planlayın

CATIA

İŞ BİRLİĞİNE DAYANAN YENİLİKLER

Sürdürülebilir inovasyonlar oluşturmak için değer ağındaki tüm kullanıcıları dijital olarak bağlayın. Tam esneklik ve izlenebilirlik sayesinde, kesintisiz ve güvenli, gerçek zamanlı iş birliğiyle inovasyon sürecini geliştirin. Müşteri beklentilerini aşan ürünler ve deneyimler tanımlayın ve geliştirin. Tüm fikirleri paylaşmalarını, plan yapmalarını, ortak bir ürün tanımı üzerinde çalışmalarını sağlayın ve ekip tabanlı projeleri etkili bir şekilde yönetip zamanında teslimatı garanti edin. 

AVANTAJLAR

 • Sürdürülebilir yenilik için çalışanları, ortakları, tedarikçileri, müşterileri, tüketicileri ve düzenleyicileri bir çerçevede bir araya getirin. 
 • Ürün verilerine eşzamanlı erişim ve yaşam döngüsü yönetimi aracılığıyla, etkili ve güvenli işbirliği sağlayın.
 • Çalışmanızı kolayca düzenleyin, optimize edin ve yürütün.

İŞ BİRLİĞİNE DAYANAN YÖNETİM

İş birliğine dayanan mühendislik yaklaşımından yararlanmak için üçüncü taraf tasarım verilerini 3DEXPERIENCE platformuyla bağlayın. CAD verilerini ürün yaşam döngüsü yönetimi uygulamalarıyla zenginleştirin. Tasarım verilerinin CAD ortamlarının dışında, güvenli şekilde ve kuruluş genelinde paylaşılmasını sağlayın. Yerel tasarım arayüzünden verileri hemen bulup yeniden kullanma ve proje görevlerine erişme becerisiyle daha verimli çalışın. Her zaman, her yerde ve desteklenen her cihazda, tasarımları yönetmek, tasarımlara not eklemek ve bunları görselleştirmek için web tabanlı uygulamalardan yararlanın.

AVANTAJLAR

 • Paydaşların çok disiplinli 3D ürün tanımına güvenle erişmelerini ve bu tanım üzerinde işbirliği yapmalarını sağlayan, model tabanlı bir yaklaşım kullanarak daha etkili bir şekilde işbirliği yapın.
 • Sürüm kontrolüyle hataları ve çalışmaların tekrarlanmasını azaltın, tedarikçilerin ve iş ortaklarının hepsinin, güncel ürün verileriyle çalıştıklarından emin olun. 
 • Tasarım verilerini geliştirme sürecinin daha erken aşamalarında diğer tasarım disiplinleri ile paylaşarak pazarlama süresini kısaltın.
ENOVIA
ENOVIA

ÜRÜN YAPILANDIRMA

Ürün yapılandırmaları çözümü, çok disiplinli iş birliği, gerçek zamanlı operasyon değerlendirmeleri ve iş zekâsı aracılığıyla dönüşümsel yenilikler sunma becerisi sağlar. Böylece, yapılandırılmış ve akıllı bir bağlamda sanal bir tanım oluşturmak için en iyi teknolojiler bulunabilir ve bu teknolojilerden değer zincirleri genelinde yararlanılabilir. Kapsamlı bir şekilde yürütülen biçim, uyum ve işlevsellik analizi, ürünlerin tasarlandığı şekilde gereklilikleri karşıladığından ve beklentileri aştığından emin olunmasını sağlar.

AVANTAJLAR

 • Çok disiplinli iş birliği yoluyla dönüşümsel inovasyonlar geliştirilmesini sağlar. 
 • Değer ağı aracılığıyla en iyi teknolojinin kullanılmasını sağlar. 
 • Tasarlandığı haliyle ürünlerin gereklilikleri karşılamasına ve beklentilerin ötesine geçmesine olanak tanır. 
 • Gerçek yenilikler sağlamak için akıllı, iş güdümlü bir çalışma ortamı sunar.

KALİTE VE UYUMLULUK YÖNETİMİ

Bugün birçok imalatçı kaliteyi kurum genelinde değil, departman düzeyinde ele alan kalite yönetim sistemlerine sahiptir. Bu yaklaşımla, kalite ve kalite süreçlerini kuruluş genelinde en uygun duruma getirecek şekilde sorunların uçtan uca görünürlüğü ve en iyi uygulamaların ortak kullanımı sağlanamaz. ENOVIA Kalite Yönetimi çözümü, ortak kalite süreçleri kullanılmasını sağlamak, küresel ve yerel düzenleme gerekliliklerini desteklemek ve kurum genelinde düzeltici ve önleyici eylemler (CAPA), ürün uygunsuzluğu ve denetimler gibi tüm kalite etkinliklerini yönetmek için etkili ve verimli bir kalite yönetim sistemi sağlar. 

Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi, Sağlık Hizmetleri ve Yaşam Bilimleri gibi sektörlerde, düzenlemelerle uyumluluğu sağlamak iş açısından yaşamsal önem taşır. ENOVIA Uyumluluk Yönetimi çözümü, iş sürdürülebilirliğinin yanı sıra ürün güvenliği ve etkililiğini destekleyecek doğru ürün onayları ve sertifikaların alınmasını sağlar. 

AVANTAJLAR

 • Daha etkili kararlar alınmasını ve farkındalık yaratılmasını sağlayacak şekilde, uyumluluk verilerini daha geniş bir kitleye ulaştırır. 
 • Tedarikçi bildirimlerini ürün gelişimi sürecine erken aşamada entegre eder. 
 • Malzeme uyumluluğunun tasarlanmasına ve gerçek zamanlı olarak takip edilmesine olanak tanır. 
 • Geliştirme sürecinde etki analizi için kullanılabilecek uçtan uca izlenebilirlik sağlar.
ENOVIA
ENOVIA

ÖZELLEŞTİRME VE IP DEĞİŞİMİ

İş değerini en üst düzeye çıkarmak için 3DEXPERIENCE platformunun esnekliğinden yararlanın. Belirli operasyonel gereksinimleri hedef almak için davranışla ilgili özelleştirmeler ve yeni uygulamalar gerçekleştirin. Bireysel olarak tanımlanmış entegrasyon senaryolarına göre, platform verilerini dış sistemlerle değiştirin. İçe ve dışa veri aktarım işlemleri esnasında öznitelik değerlemenin iş mantığını kontrol ederek değişim sürecinin sorunsuz işlemesini sağlayın.

AVANTAJLAR

 • İşe özgü gereksinimleri desteklemek için özelleştirilmiş davranışlar ve uygulamalar dağıtın. 
 • Mühendislik ve üretim tanımlarını otomatik olarak ya da toplu modda diğer sistemlerde yayınlayın. 
 • Eski PDM sistemlerindeki mühendislik verilerini 3DEXPERIENCE platformuna aktarın.

KÜRESEL KAYNAK KULLANIMI VE DEĞER AĞI

Üretim ağında verimli ve maliyet bilincine sahip küresel kaynak stratejisi uygulayın. Bireysel kaynak kullanımı kararlarını merkezileştirerek ve organizasyonel ilkeler ve stratejilerle uyumu sağlayarak kaynak kullanım sürecinde dönüşüm yaratın. Tasarım, üretim, test ve kaynak parça maliyetini düşürün. Yerel üretim gereksinimlerini karşılamak için denk nitelikler belirleyerek seçim esnekliğini ve bileşen uyumunu iyileştirin.

AVANTAJLAR

 • Şirket ilkeleri ve stratejileriyle uyumu garanti edin. 
 • Tasarım, üretim ve ürün maliyetlerini azaltın.
 • Ürün kalitesini arttırın ve riski azaltın.
 • Yeni bileşenler için etkili bir onay ve nitelik süreci sağlayın.
 • Denk bileşen tayinleri aracılığıyla uyum esnekliğini iyileştirin.
ENOVIA

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000