Dassault Systemes

3DEXPERIENCE Platform

3DEXPERIENCE Platformu, kullanıcıların karmaşık ürün tasarımlarını geliştirmelerine ve her yerden iş birliği yapmalarına olanak tanıyan, bir dizi uygulama ve çözümden oluşan bulut tabanlı bir platformdur.

3DEXPERIENCE Platform hakkında detaylı bilgi için lütfen formu doldurun!

Landing Page - 3DEXPERIENCE Platform

Dassault Systemes

3DEXPERIENCE Platform

3DEXPERIENCE Platformu, kullanıcıların karmaşık ürün tasarımlarını geliştirmelerine ve her yerden iş birliği yapmalarına olanak tanıyan, bir dizi uygulama ve çözümden oluşan bulut tabanlı bir platformdur.

3DEXPERIENCE Platform hakkında detaylı bilgi, fiyat ve iletişim için lütfen formu doldurun!

Landing Page - Stratasys H350

SIKÇA SORULAN SORULAR

3DEXPERIENCE platformu nedir?

3DEXPERIENCE platformu, işletmelerin tamamen yeni yollarla inovasyon yapmalarını sağlayan işbirlikçi bir ortamdır. Bu platform,  insanları, fikirleri, verileri ve çözümleri tek bir çevrede toplayarak, kuruluşlara, ticari faaliyetlerinin ve ekosistemlerinin gerçek zamanlı ve bütünsel bir görünümünü sağlar. 3DEXPERIENCE platformu aracılığıyla, her sektöre özel endüstri çözüm deneyimleri bulmanız mümkün. Platform aynı zamanda servis sağlayıcıları ve alıcıları birbirine bağlayan bir pazar yeri ve ticaret platformu olarak da işlev görür. 

3DEXPERIENCE platformunu benzersiz kılan özellikler nelerdir?

3DEXPERIENCE platformumuz, hem işletmeyi yürütmek için bir operasyon sistemini hem de işletmeyi geliştirmek için bir iş modelini aynı anda içinde barındıran tek platformdur.

3DEXPERIENCE platformu, bir operasyon sistemi olarak işletmelerin operasyonel mükemmelliğe ulaşmasını sağlar. Araştırma laboratuvarından fabrikaya kadar herkesin etkileşime girmesine ve birlikte çalışmasına olanak verir. Sonuç olarak, işletmelerin, fiziksel olarak üretimden önce, fikir aşamasından pazara sunulması ve kullanımına kadar tüketici deneyimlerini tasarlamalarını ve test etmelerini sağlar.

3DEXPERIENCE platformu, bir iş modeli olarak, işletmelerin satıcılar ve alıcılar, alıcılar ve taşeronlar, servis sağlayıcıları ve son müşteriler arasındaki aracıları kaldırarak iş ağlarındaki ilişkileri ve rolleri değiştiren “platform şirketleri” olmalarını sağlar. 3DEXPERIENCE platformu, hizmet satın almak isteyen müşterileri (3D baskı, tasarım vb.) ve servis sağlayıcılarını birbirine bağlayan bir pazar görevi görür.

3DEXPERIENCE platformunun avantajları nelerdir?

Yeni tekniklerle öğrenin ve üretin

3DEXPERIENCE platformu, Ar-Ge, mühendislik, üretim, pazarlama ve hatta tüketicileri tek bir ortamda toplayarak inovasyona yeni bir yaklaşım sunuyor. Çeşitli yetenekleri bir araya getirerek ve geleneksel anlayışları yıkarak, organizasyonları tamamen yeni yollarla ürün geliştirme, öğrenme, üretme ve ticaret yapma konusunda güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ürününüzü pazara daha kısa sürede sunun

3DEXPERIENCE, şirketlerin fikirlerini, ürünlerini ve deneyimlerini üretmeden önce tek bir ortamda geliştirmelerine ve test etmelerine olanak tanır. 3DEXPERIENCE platformu, şirketinizin genelinde birbirine bağlı ağların geliştirilmesini sağlayan uygulamaları, içerikleri ve hizmetleri birleştirir. Bu durum şirket içi işbirliğini güçlendirirken inovasyon döngüsünü hızlandırır ve her şeyden önce, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin pazara çıkma süresini kısaltır.

Farklılaştırılmış müşteri deneyimleri sunun

Bir işletme, insanlar, fikirler ve veriler arasındaki tüm noktaları sürekli bir döngüde birleştirerek tüketici sadakatini ve değerini kontrol etmeyi sağlayan farklı müşteri deneyimleri yaratabilir. 3DEXPERIENCE platformu, sürekli bir döngüde bilgi ve uzmanlık sağlayan sanal deneyimler yaratır, böylece deney, öğrenme ve ürün/hizmet geliştirme arasındaki boşluğu ortadan kaldırır.

Kullanıcıların yaratıcılığını artırın

3DEXPERIENCE platformu, kuruluşların, ihtiyaçları, modeller, sistem ve alt sistem mimarisinden; işlevsel, kavramsal, mantıksal ve fiziksel 3D modelleme simülasyonlarına kadar, bir deneyimin tüm yönlerini kapsayan sürekli bir dijital süreç izlemesine olanak tanır. 3DEXPERIENCE, veriler merkezileştirildiği ve her zaman tüm sürecin veya inovasyon projesinin en son durumunu yansıttığı için tüm kullanıcılara tam şeffaflık ve doğruluk sağlar. Sonuç olarak, kullanıcılar ihtiyaçları olduğu anda en son verilerini kullanabilir.

3DEXPERIENCE platformunu kullanmak için en uygun şirket boyutu nedir?

3DEXPERIENCE platformu, start-uplardan büyük işletmelere kadar her boyutta şirket tarafından kullanılmaktadır.Ottomotive Tech, Navist Mühendislik,  A-PLAS,Özler Plastik,Navist Mühendislik,OttomotiveTech firmaları ürün geliştirme süreçlerini hızlandırmak, yeni nesil ürün ve hizmetlerini oluşturmak için 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyor. 

3DEXPERIENCE platformu bulutta mevcut mu?

3DEXPERIENCE platformu bulutta mevcuttur. Platform, bulutta güvenli işbirliği ortamları sağlayarak bulut tabanlı teknolojiler ve hizmetler sunar. Müşteriler, büyük ve küçük işletmeler için, start-uplar için ve hatta eğitim için olmak üzere çeşitli bulut seçeneklerinden kendilerine uygun olanı seçebilirler.  

Verilerim buluttaki 3DEXPERIENCE platformunda güvende mi?

Kesinlikle. Verilerinizin güvenliğini 3DEXPERIENCE platformunun merkezine koyduk. 3DEXPERIENCE, endüstri standartlarını ve en iyi uygulamaları özenle takip eder: 

 • ISO 2700x standartları (uygulama Kılavuzu ISO 27002) 
 • NIST 800 serisi 
 • OWASP metodolojileri 
 • CobIT çerçevesi 

3DEXPERIENCE platformunu kullanmaya nasıl başlayabiliriz?

3DEXPERIENCE, tasarım ve mühendislik, üretim, simülasyon, yönetişim ve işbirliği dahil olmak üzere fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.  

3DEXPERIENCE platformu bulut sisteminden ayrı olarak on-premise olarak da mevcuttur. Uzman ekibimizle birlikte ihtiyaçlarınızı belirlemek için bize ulaşın!

3DEXPERIENCE Platformu için On-Cloud ve On-Premise arasında ne gibi farklar mevcuttur?

On-Cloud herhangi bir kurulum gerektirmeden sisteme tarayıcı üzerinden doğrudan giriş yapıp çalışmanıza olanak sağlar iken, On-Premise yapıda ise gerekli altyapılar (serverlar vb.) sağlandıktan sonra belirli bir süre içeren kurulum aşaması gerekir. Bu sebepten On-Premise ek bir maliyet oluşturmaktadır. Ayrıca On-Premise olarak kurulmuş sistemde datalarınız kendi kurduğunuz sunucularda depolanırken On-Cloud’da doğrudan Dassault Systemes’in size sunmuş olduğu sunucularda güvenli şekilde depolanmaktadır. 

Cloud üzerinde depolanan datalarıma kimler erişebilir?

Dassault Systemes tarafından size sunulan sunucularda depolanan datalarınıza sistemde seçtiğiniz yetkinlikler dahilinde çalışanlarınız ve işbirliği yaptığınız paydaşlarınız erişebilir.

Tedarikçiler ile data alışverişi nasıl yapabiliriz?

3DEXPERIENCE Platformu siz ve tedarikçileriniz dahil olmak üzere her iki tarafta da kurulu ise yine sistem içindeki erişim yetkileri ile data paylaşımları yapabilirsiniz. 3DEXPERIENCE kullanmayan paydaşlarınız ile ise sistemin sunmuş olduğu Data Export kabiliyeti ile “.csv, .step, .CADProduct, .CATPart, vs.” formatları ile  paylaşım yapabilirsiniz. 

3DEXPERIENCE Platformu hangi tasarım programları ile entegre çalışmaktadır?

3DEXPERIENCE Platformu başta 3DExperienceCATIA olmak üzere CATIAV5, Solidworks, Creo, NX, AutoCAD, Inventor ile entegre çalışmaktadır.

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000