Dassault Systemes’ten Wuhan’daki hastanenin COVID-19 ile mücadelesine önemli destek!

Dassault Systemes, Wuhan’da yer alan Leishenshan Hastanesi’nin ortamında virüsün nasıl yayılabildiğine dair simülasyonuna ve değerlendirmesine destek verdiğini duyurdu.

Şirket, bu alanda Çin Mimari Tasarım Enstitüsü (CSADI) ile birlilkte çalışıyor.

CSADI ve Dassault Systemes, 3DEXPERIENCE platformunun simülasyon yeneteklerini hastanenin havalandırma sistemi içinde virüs yayılımını simüle etmek ve planlanmış ventilasyon risklerinden kaynaklanan olmuşsuz etkilere karşı koymak için kullanıyor. Dassault Systemes, 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen SIMULIA XFlow yazılımını, iç ve dış mekan sıvılarını, havalandırma sistemlerinde virüs yayılımını ve Leishenshan Hastanesi’ndeki diğer projeleri simüle etmek için CSADI’ye bağışladı.

Dassault Systèmes Çin Genel Müdürü Ying Zhang, “Dassault Systemes, Çin işletmelerinin pandemiden sonra restorasyonu ve geliştirilmesine odaklanarak COVID-19’un teknoloji yardımıyla savaşmasına yardımcı olmayı taahhüt ediyor” dedi. Zhang, “Şirket olarak odağımızı daha da genişlettik. Bugün ve gelecekte bizi, çevreye olumlu katkılar yapmaya iten insan yaşamıyla ilgili kaygımız. Tasarım, mühendislik ve üretime sistematik olarak uygulanan bu sistem, her zaman, her yerde kesintisiz uzaktan işbirliği sağlıyor ve tüm kullanıcıların anlamalarına, deneyimlemelerine ve iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Böyle büyük bir krizin ortasında 3B bulut tabanlı platformumuz artık eski yaklaşımın yerini alıyor” diye konuştu.

Enfeksiyon hastalıkları ve COVID-19 hastaları için en büyük hastane olan modüler Leishenshan Hastanesi, hatırlarsanız 14 günlük inşaatı ile dünyayı şaşırtacak bir hızda kuruldu.