Stratasys Origin One, Nissan’ın NISMO Racing Takımına 3D Baskı Çözümleri ile Yön Veriyor

Stratasys Origin One, Nissan’ın NISMO Racing Takımına 3D Baskı Çözümleri ile Yön Veriyor

İhtiyaç

Nissan’ın motor sporları takımı NISMO, yaklaşık 40 yıldır kanıtlanmış başarısıyla motor sporları tarihinde yerini almaktadır. 1994’ten beri kazandığı 11 şampiyonlukla hız konusunda tecrübeli NISMO ekibi hem pistte hem de üretim sürecinde her bir saniyenin bir avantaj olduğunu da çok iyi biliyordu. Halihazırda birçok 3D baskı teknolojisini kullanan NISMO ekibi, Origin One’a yatırım yaptı ve Origin One 3D yazıcının esnek üretim yetenekleri sayesinde 3D yazıcıdan üretilen parçaların kullanımını tek bir arabadan, NISMO’nun ürettiği dört farklı arabaya kadar genişletti. Takım, Stratasys ile innovatif bir çözüme imza attı.

Ekibin, direksiyon kolları için dayanıklılığa ve en önemlisi sürücülerin tercih ettiği doğru esneklik ve “kauçuk hissini” sağlayan bir çözüme ihtiyaçları vardı. Paneldeki tuşların ise yumuşak olması ve tekrarlı kullanıma karşı dayanıklı olması gerekiyordu. Stratasys bu ihtiyaçlar için Origin One’ı tavsiye etti ve NISMO ekibi Origin One ile üretilen parçaların uygunluğunu görerek GT500 yarış arabası için son kullanım parçalarını da 3D teknolojiler ile üretimin artık mümkün olduğunu fark ettiler.

Etki

“Origin One ile ürettiğimiz elastomer malzemeler ekibimize büyük fayda sağladı. Direksiyon kollarının rahatlığı ve IND 402’nin dayanıklılığı ihtiyaçlarımıza çok uygundu ve bununla yeni teknolojinin evrimine şahit olduk.”

Taisuke Shibayama
NMC NISMO Araç Geliştirme Departmanı Genel Müdürü

Başarı hikayesini indirmek için
lütfen formu doldurun.

Başarı Hikayesi İndirildi! | Origin One, Nissan’ın NISMO Racing Takımına 3D Baskı Çözümleri ile Yön Veriyor