Dört Büyük Otomotiv Üreticisi, Eklemeli İmalat ile Üretim Süreçlerini Nasıl Optimize Ediyor?

Dört Büyük Otomotiv Üreticisi, Eklemeli İmalat ile Üretim Süreçlerini Nasıl Optimize Ediyor?

Müşteri Profili

Otomotiv üretimi tarihsel olarak geleneksel üretim yöntemlerini kullanmıştır ve bu yöntemler ağır ön yatırım ve kurulum, genellikle uzun bir zaman çizelgesi, ekipman ve tasarım için maliyetli yatırımlar gerekmektedir.

İşte burada Eklemeli İmalat devreye giriyor. Aşağıdaki dört örnek, Eklemeli İmalat’ın otomotiv endüstrisine sağladığı avantajları göstermektedir:

İleri düzey otomotiv prototiplerinin öncüsü olan Skorpion Engineering, yüksek performanslı prototipler üretmek için Stratasys PolyJet ve FDM 3D yazıcılarını kullanmaktadır. Bu yazıcılar sayesinde yenilikçi prototipleme yöntemleriyle kavramsal tasarımları hızlı bir şekilde piyasaya sürerek rekabet avantajı sağlamıştır.

Geleneksel olarak, tamponlar gibi yapısal parçalar genellikle dış kaynaklardan temin edilir ve kil gibi özel malzemelerden yapılır. Kil parçalarının kırılganlığı nedeniyle taşınması risklidir. Bu tür malzemeler kırılgandir ve genellikle belirli bir üreticiye bağlı olmak gerektirir. Bu parçaların dış kaynak kullanımı maliyetli ve zaman alıcıdır. İlk tasarımda yapılan herhangi bir revizyon, parçanın üretimi için gereken zaman ve maliyete ek olarak süreyi uzatır.

Otomotiv üretimi tarihsel olarak geleneksel üretim yöntemlerini kullanmıştır ve bu yöntemler ağır ön yatırım ve kurulum, genellikle uzun bir zaman çizelgesi, ekipman ve tasarım için maliyetli yatırımlar gerekmektedir. İşte burada Eklemeli İmalat devreye giriyor. Eklemeli İmalat’ınotomotiv endüstrisine sağladığı avantajları öğrenmek için başarı hikayesini indirin.

Başarı hikayesini indirmek için tıklayın