Siemens Mobility, 30 Yıllık Demiryolu Bakım Projesi İçin Yine Stratasys’i Tercih Etti

Siemens Mobility, 30 Yıllık Demiryolu Bakım Projesi İçin Yine Stratasys’i Tercih Etti

Daha önce Alman ve İngiltere demiryolu endüstrileri için yedek parça üretmek üzere Stratasys’in 3D baskı sistemlerini kullanan Siemens Mobility Services, Rusya’daki demiryolu bakım operasyonunu genişletmek için Stratasys’in 3D baskı teknolojisine olan yatırımını artırdı. Siemens Mobility, Rus tren şirketi RZD için 13 yeni yüksek hızlı Velaro trenini desteklemek adına yedek parça üretiminde iki yeni endüstriyel sınıf Stratasys Fortus 450mc 3D yazıcı kullanacak.

Mevcut olan 16 filoya, 13 yeni tren eklenmesinin yanısıra 30 yıllık anlaşma ile trenlerin bakımı ve servisi de yapılacak. RZD, bu üçüncü Velaro siparişi ile toplam hızlı tren sayısını 29’a çıkaracak.

St.Petersburg ve Moskova’da zaten kurulmuş olan iki Stratasys 3D yazıcısı, Siemens Mobility ekibinin talebi üzerine hızlı ve uygun maliyetli 3D baskı rayı değiştirme bileşenlerini kullanmasına olanak sağlıyor. Bu büyük yatırım, Siemens Mobility’nin Rusya’daki ‘‘Easy Sparovation Part’ ağının başlatılmasına işaret ediyor.

Önümüzdeki 30 yıl boyunca Siemens Mobility Rusya, %99’dan fazla bir filo mevcudiyet kaydı bekliyor. Siemens Mobility ekibi, tüm bileşen verilerini çevrimiçi olarak merkezi bir veritabanında depolayarak hatalı parçaları hızlı bir şekilde erişebiliyor, bunları yazdırabiliyor ve değiştirebiliyor. Böylelikle trenlerde aksama süresi en aza indiriliyor.

Siemens Mobility Rusya Müşteri Hizmetleri Lideri Alexey Fedoseev proje hakkında, “Bu kullanılabilirlik rakamlarına yalnızca harici parça tedariği ve geleneksel üretim teknikleri ile ulaşmak, fiziksel olarak imkansız olurdu ancak Stratasys’in FDM 3D yazıcıları, parçaları şirket içinde ve maliyet düşük bir şekilde etkin üretme kabiliyeti sağlayarak, depolama veya araç ihtiyacını kısmen ortadan kaldırıyor. Bu teknolojinin bize geleneksel üretim yöntemlerine kıyasla %95’e varan parça başına zaman tasarrufu sağladığını, Almanya’daki Siemens Mobility ‘Easy Sparovation Part’ işinin başarısında şimdiden gördük.” Fedoseev şöyle devam ediyor: “13 yeni Velaro treninin üretimi ve teslimatında, uzun bir sürede ve katı zaman kısıtlamalarıyla birden fazla araç üzerinde çalışacağız. Sonuç olarak, 3D baskı üretimimize yardımcı olmak için mükemmel bir eklenti yapıyor ve bize ihtiyaç duyduğımuz anda parça değiştirme ve yaratma esnekliği veriyor.”

Stratasys Fortus 450mc 3D Yazıcı hakkında hakkında
detaylı bilgi için lütfen formu doldurun.

Stratasys Fortus 450mc 3D Yazıcı İletişim Formu