Ödüllü Alman Tasarım Şirketi DQBD GmbH, Kişiselleştirilmiş Bisiklet Seleleri Üretmek için Stratasys H350 Kullanıyor!

Ödüllü Alman Tasarım Şirketi DQBD GmbH, Kişiselleştirilmiş Bisiklet Seleleri Üretmek için Stratasys H350 Kullanıyor!

İhtiyaç

Ödüllü Alman tasarım şirketi DQBD GmbH , normal versiyonlara kıyasla daha yüksek düzeyde konfor ve performans verimliliği sunan tamamen kişiselleştirilmiş bisiklet seleleri üretmek için Stratasys H350™ 3D yazıcıdan yararlanmaya başladı. DQBD, selenin yük taşıyan parçalarının birçoğunu aynı ölçekte üreterek, geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla maliyet tasarrufu sağladı ve teslim sürelerini aylardan birkaç güne indirdi.

“Seleyi Eklemeli İmalat’ı göz önünde bulundurarak tasarladık. Bu teknoloji, tutarlı bir şekilde doğru, üretim sınıfı parçaları hacimde hızlı ve uygun fiyata teslim etmenin yanı sıra, ürünleri geleneksel yöntemlerle tekrarlanamayacak şekilde kişiselleştirmek için eşsiz bir fırsat sunuyor.

H350’yi kullanırken, kalıplama maliyetlerini tamamen ortadan kaldırdığımız için, enjeksiyon kalıplama yöntemlerine kıyasla tüm ürün geliştirme sürecinde 22.000 €’a varan maliyet tasarrufu sağladık ayrıca, geleneksel üretimde 3-6 ay sürebilen teslim sürelerimizi yaklaşık 10 güne kadar kısalttık.”

DQBD CEO / Sebastian Hess

Etki

“İşletmelerin son kullanım parçalarının hacimli üretimine hazır olmalarında belirgin bir eğilim görüyoruz. DQBD, H350’nin ve onun SAF teknolojisinin değerli zaman ve maliyet tasarruflarıyla yalnızca tüm üretim sürecini nasıl optimize edebileceğini değil, aynı zamanda gerçek ölçekte üretime hazır, gerçekten benzersiz ve gelişmiş tasarımlar için Eklemeli İmalat’ın kullanım faydasını da gösteriyor. Bundan dolayı çok gurur duyuyoruz.”

Stratasys EMEA ve Asya Üretim İş Birimi Başkanı Yann Rageul

Stratasys H350 3D Yazıcı hakkında detaylı bilgi için
lütfen formu doldurun.

Stratasys H350™ Bilgi Talep Formu