Speel Praha, Çok Rollü Gelişmiş Jet Pilotu Eğitimi için DiSTI GL Studio’yu Seçti

Speel Praha, Aero Vodochody Aerospace’in yeni nesil gelişmiş eğitmen jetinde Head-Up Display’i geliştirmek için GL Studio Safety-Critical (SC) yazılımını kullanmak üzere DiSTI Corporation ile iş birliği yaptı.

Otuz yılı aşkın bir süredir havacılık ekranlarındaki uzmanlığıyla bilinen Çek Cumhuriyeti merkezli Speel Praha’nın bu tercihi ve Aero Vodochody Aerospace’in L-39NG’sinin piyasaya sürülmesi ile gelişmiş eğitmen jet pazarı önemli ölçüde dönüşecek.

Speel Praha Aviyonik Sistem Tasarımcısı ve HUD-39 Proje Baş Mühendisi Josef Slechta, “Uzun süredir ortağımız olan Aero Vodochody Aerospace, son nesil L-39NG ve gelişmiş jet eğitmenleri için bir Head-Up Display sistemi kurmamız adına bize başvurduğunda, DiSTI’ye ve Safety-Critical yazılımlarını seçmekte hiç tereddüt etmedik.” dedi ve ekledi: “HUD-39 sistemimizde yazılımın geliştirilmesi için DiSTI’nin GL Studio Safety-Critical Embedded C ++ Code Generator (SCEC ++) paketini kullandık. Bu mükemmel entegre araç zinciri sayesinde, hedef donanım platformunu kullanmak zorunda kalmadan simülatör ortamımızda kod üretip test edebildik. Ancak her şey tamamen test edilip doğrulandıktan sonra, kod L-39 uçağındaki MP-39 Görev İşlemcimize ‘olduğu gibi’ yerleştirildi. Amaçlarımız doğrultusunda, DiSTI araç zincirinin ‘en iyi şekilde hızlı yazılım geliştirme’ dediğimiz şey olduğu ortaya çıktı.”

Slechta, “DiSTI mühendisleri, 3D Bilgisayar Grafikleri mühendisliğinin gerçek meraklılarından oluşuyor. Yalnızca son teknoloji ürünü, güçlü ve kullanıcı dostu araçlarla sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kaliteli fikirlerle verdikleri büyük destek, HUD-39 grafik yazılımımızı hızlı bir şekilde çalıştırmamıza ve dağıtım süresini kısaltmamıza yardımcı oldu.” sözleriyle DiSTI ekibinin sürece sağladığı önemli katkıları vurguladı.

Aero Vodochody Aerospace tarafından tasarlanan en güncel çok rollü gelişmiş jet eğitim uçağı Yeni Nesil L-39NG, gelişmiş askeri uçuş eğitimi yetenekleri sağlamak, üstün manevra kabiliyeti ve genişletilmiş menzil sunmak üzere geliştirdi. GL Studio SC desteğiyle geliştirilen L-39NG’deki Head-Up Display (HUD), hem batı hem de doğu tipi savaşçılar için uygunluk sunuyor.

The DiSTI Corporation UX / UI Teknolojisi Başkan Yardımcısı Christopher Giordano, “Havacılıkta en yaygın olan HUD’ların sağladığı gelişmiş görünürlük bugün birçok pazarda karşınıza çıkabilir. Head-Up Display İnsan-Makine Arayüzlerinin prototipini oluşturmaktan, güvenlik açısından kritik gömülü tasarımı hedef sistemlerinde uygulamaya kadar uzun yıllardır Speel Praha ile çalışıyor olmaktan onur duyuyoruz.”

L-39NG Head-Up Display’in (HUD) güvenlik avantajları; görünür arazi, su, yer temelli engeller veya diğer uçakların yakınında sınırlı (veya gece) görüş mesafesinde uçuş için gelişmiş durumsal farkındalığı içeriyor. L-39NG’nin Head-Up Display’i, pilotlara kritik uçak enstrümantasyonuna erişimi kaybetmeden dışarıdan bir gözetleme yapma yeteneği sağlayarak görselleştirmeyi iyileştirir. Bu ürüne GL Studio HUD’ların eklenmesi, uçak pilotları için çok sayıda güvenlik avantajı sunuyor.

HMI yazılımı, gömülü UI ve sanal bakım eğitimi için profesyonel çözümlerin lider sağlayıcısı DiSTI çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin.

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000