Reiser, Seviye D Nitelikli Uçuş Eğitim Simülatörleri için GL Studio’yu Seçti

Reiser Simulation & Training GmbH (Reiser/RST), GL Studio’yu H145 ve H135 Seviye D onaylı Tam Uçuş Simülatörlerinde, Uçuş Eğitim Cihazlarında ve Aviyonik Masaüstü eğitmenleri için tercih etti.

Reiser Simulation &Training ve DiSTI’nin GL Studio kullanımı sayesinde helikopter uçuş eğitimleri artık daha gerçekçi. Reiser Simulation & Training, H145 ve H135 EASA Seviye D onaylı Tam Uçuş Simülatörleri (FFS), Uçuş Eğitim Cihazları ve Aviyonik Masaüstü Eğitmenleri için Aviyonik HMI geliştirmek üzere DiSTI Corporation’ın GL Studio İnsan-Makine Arayüzü (HMI) yazılım aracını seçti.

Reiser Simulation &Training Yazılım Tasarımı Başkanı Marko Beutler, ” Reiser Simulation &Training’de taahhüdümüz, piyasada bulunan en yüksek kaliteli simülasyon cihazlarını üretmek. GL Studio’yu seçtik çünkü havacılık elektroniği için esneklik, kullanım kolaylığı ve aslına uygunluk açısından üstünlük sunan bir HMI yazılım geliştirme aracı ve DiSTI ekibi, müşterilere eşsiz kalitede ürünler sunma konusundaki tutkumuzu paylaşıyor.”

İki şirket, simülasyon çerçevelerinin bir parçası olarak GL Studio’nun sorunsuz entegrasyonunu sağlamak için yakın bir şekilde çalıştı. Bu tam uçuş simülatörleri, maksimum eğitim verimliliği sağlamak için mümkün olan en yüksek doğruluk düzeyini sağlıyor.

Reiser, ilk kalifikasyonunu EASA CS-FSTD (H) Seviye D’ye göre Ocak 2018’de Alman Federal Havacılık Ofisi’nden (LBA) ve yine Norveç’teki Sivil Havacılık Otoritesinden (CAA) Ağustos 2018’de H145 FFS’si için aldı. En yeni RST Tam Uçuş Simülatörü, değiştirilebilir bir H135 / H145 kokpiti ile donatıldı. Ek olarak, FFS, kanca operasyon simülasyonu sırasında mürettebat koordinasyonunu eğitmek için sanal gerçeklik teknolojisini kullanan bir Üçüncü Mürettebat Üyesi İstasyonuna sahip. Pilotlar kendi gece görüş gözlüklerini getirerek görevin gerçekçiliğini artırabiliyorlar. RST tarafından tasarlanan helikopter simülatörü, yüksek çözünürlüklü LED video projektörleri ve sezgisel Eğitmen İşletim İstasyonu (IOS) aracılığıyla 240 x 80 derecelik direkt pencere dışı görünüm projeksiyonu içeren yeni eğitim standartlarını belirliyor.

Bu nitelikler, geliştiricilerin gerçek uçağı yansıtmasına olanak tanıyan GL Studio’nun yerleşik aviyonik yeteneklerinin gerçekçilik düzeyini ve birebir doğasını gösteriyor.

The DiSTI Corporation UX / UI Teknolojisi Başkan Yardımcısı Christopher Giordano, “Uzun zamandır dünya standartlarında çok başarılı bir HMI Simülasyon aracı olan GL Studio, aynı zamanda Safety-Critical bir HMI aracıdır. Uçak, uzay aracı ve rotorlu uçak gibi gerçek aviyonikler için tercih edilir. Reiser’ın Tam Uçuş Simülatörlerindeki D Seviye nitelikleri, GL Studio’nun aviyonik inşa etme yeteneklerinin bir kanıtı. Reiser ile bu konuda uzun yıllar çalışmak harikaydı. Bu işin bir parçası olmaktan onur duyuyor, daha nice başarılı iş birliğimizi dört gözle bekliyoruz.”

Modern tam uçuş simülatörleri, pilotların hem rutin hem de nadiren kullanılan becerileri için pratik yapmaları adına uygun maliyetli bir yol sağlarken, becerilerini güçlendirerek güvenlik risklerini azaltıp yüksek yeterlilik seviyesini korumalarına olanak tanıyor.

HMI yazılımı, gömülü UI ve sanal bakım eğitimi için profesyonel çözümlerin lider sağlayıcısı DiSTI çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin.