Metal Eklemeli İmalat Karmaşık Parçaların Seri Üretimi İçin Büyük Fırsatlar Sunuyor

Metal Eklemeli İmalat, Karmaşık ve Zor Otomotiv Parçaların Seri Üretimi İçin Büyük Fırsatlar Sunuyor

2006 yılında kurulan Frankfurt merkezli Continental Engineering Services GmbH (CES) şirketi, otomotiv endüstrisi için çözümler geliştirmekte ve üretmektedir. Lüks ve spor otomobil üreticisi olan CES, öncelikle elektronik bileşenler, fren sistemleri, sürücü destek sistemleri geliştirmeye ve üretmeye odaklanmaktadır. Son derece karmaşık ve zor otomotiv parçaların üretimini gerçekleştiren firma, daha az malzeme kullanarak daha hafif ve yüksek kaliteli parçaları üretmek için TRUMPF TruPrint 3000 3D yazıcı satın almıştır.

“Eklemeli İmalat, karmaşık zor parçaların üretimini kolaylaştırıyor, malzemeyi yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan yerlere uygulayarak ağırlığı minimumda tutmaya yardımcı oluyor. Geleneksel yöntemlere göre parçalarımız daha esnek ve daha pürüzsüz. Bu sonuçlar müşterilerimiz üzerinde olağanüstü bir etki yaratıyor.”

TRUMPF Metal 3D yazıcı ile ayna üniteleri, fren kaliperleri, kontrol üniteleri ve muhafazalar da dahil olmak üzere çok çeşitli parçalar üretiyoruz. Geleneksel kum döküm yöntemlerine göre parça teslimat süremiz 12 ila 14 hafta iken şimdi bu süre sadece bir hafta. Metal Eklemeli İmalat özellikle karmaşık parçaların seri üretimi için büyük fırsatlar sunuyor bu nedenle Eklemeli İmalatın bize değer katacağını biliyoruz.”

Stefan Kammann/ CES Eklemeli İmalat Birim Yöneticisi

TRUMPF Metal 3D Yazıcılar hakkında
detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun.

Metal 3D Yazıcı İletişim Formu