• METAL 3D YAZICILAR

  Metal Eklemeli İmalat Teknolojileri

Metal Eklemeli İmalat Nedir?

Metal eklemeli imalat, yüksek mekanik özelliklere sahip metal alaşımların kullanılarak geleneksel üretim yöntemleri ile üretilmesi mümkün olmayan geometrilerdeki parçaların üretilebilmesine olanak sağlayan devrimsel bir üretim yöntemidir.

İletişim Formu
METAL 3D YAZICI İletişim Formu


Havacılık, Uzay ve Savunma

Eklemeli imalat teknolojisinin havacılık ve savunma alanında temel kullanım amaçları; tasarım ve imalat sürecin kısalmasıyla ürünlerin pazara çıkış süresini hızlandırmak, verimliliği arttırmak, maliyetleri düşürmek ve düşük adetli üretimde maliyet avantajı sağlamaktır. 

Buy-to-Fly ratio, yani kısaca, ürüne ulaşmak için kaldırılan talaş miktarı ile ürün arasındaki ağırlık oranını baz alan bu kavramın havacılıkta düşük olması istenir ki malzeme ve işleme maliyetleri de az olsun, eklemeli imalatta da bu oranın 1 ve 1’e yakın değerlerde olması en büyük avantajlardandır.

Otomotiv

Eklemeli imalat, karmaşık otomotiv bileşenlerinin hızlı işlevsel prototiplemesine ve isteğe bağlı takımların oluşturulmasına izin vererek tasarım esnekliğini artırır, ürün geliştirme zaman çizelgelerini kısaltır ve üretimi kolaylaştırır. 

Teknoloji aynı zamanda yerelleştirilmiş üretime, dijital depolara ve hem özel bileşenlerin hem de yedek parçaların talep üzerine üretimine dayalı yeni iş modelleri ve tedarik zincirleri sağlar. 

Makine, Kalıp Endüstrisi

Metal eklemeli imalat, geleneksel üretim yöntemlerinin aksine, karmaşık geometrilerdeki soğutma kanallarının kalıp ile bütünleşmiş bir şekilde üretilmesine olanak tanır. Son tüketici ürünü olarak plastik enjeksiyon kalıplarında ve otomotiv sektöründe sıcak saç şekillendirme kalıplarında termal stresi ve soğuma sürelerini düşürerek üretim hızını ve kalitesini arttırır.

Medikal, Dental

Dental alanda metal eklemeli imalat, ortodontik uygulamalarda, dental modellerde ve frez kılavuzlarında kullanılır. Tıpta, tıbbi görüntülemenin dijitalleştirilmesinde bir arka plan vardır ve bu dijitalleştirme, hastaların anatomisinden 3 boyutlu modellerin yeniden yapılandırılmasına olanak tanır. Bu sayede hastalara özgün tasarımlarda işlevsel implant ve protezlerde kullanılır.  

Metal Eklemeli İmalatın Avantajları

Metal eklemeli imalat, geleneksel üretim yöntemlerinde karşılaşılan üretim zorluğu ve sürdürülebilirlik konularında yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor. Bunun yanında tasarım özelleştirmesine de olanak sağlıyor.  

 • Geleneksel yöntemlerle üretilemeyen karmaşık geometrili parçaların üretimi 
 • Daha az malzeme sarfiyatı
 • Daha kısa üretim süresi 
 • Latis yapılar sayesinde daha hafif ürün 
 • Hızlı tasarım iyileştirme 
 • Montajlı parça sayısında azalma 
 • Soğutma kanallı kalıp üretim

Metal 3D Yazıcılar

TRUMPF

1985 yılında, lazer dünyasını fethederek hassas işlerin yapılmasında öncülük eden TRUMPF, eklemeli imalat dünyasında kendi lazerlerini ve optik komponentlerini kendi üreten sayılı firmalardandır. Medikal ve dental sahada, cerrahi ekipmanların ve implantların üretilmesi, markalanması konusunda derin bir tecrübeye sahiptir. Böylece sağlam ve güvenilir lazer 3D yazıcılardan ve endüstriyel seri üretim için yüksek verimli lazer işleme makinelerinden yararlanabilirsiniz.

TRUMPF TruPrint 1000 3D Printer - 3D yazıcı

TruPrint 1000 3D Metal Yazıcı

Küçük formatlı en verimli makina olan TruPrint 1000 metal 3D Yazıcı, size eklemeli üretimin tüm avantajlarını sunuyor. 3D Yazıcı , 100 mm çap ve 100 mm yükseklikteki yapı hacmine (silindir) sahiptir. Değerli metaller için de kolay bir şekilde küçültülebilir. TruPrint 1000 3D printer ile neredeyse her geometrik şekildeki parçalar üretilebilir. En karmaşık formlar bile CAD taslağından hızlı şekilde kaliteli bir metal 3 boyutlu parçaya dönüştürülebilir. TruPrint 1000 serisini küçük tekli parçaları ve büyük serileri imal etmek için kullanabilirsiniz.

TRUMPF TruPrint 2000 3D Printer - 3D Yazıcı

TruPrint 2000 3D Metal Yazıcı

55 µm’lik ufak ışın çapına sahip lazeriyle TruPrint 2000 3D yazıcı, yüzey kalitesi ve detay hassasiyeti açılarından kullanıcıları kendine hayran bırakan baskı sonuçları sunuyor. 3D metal yazıcı, 200 mm çap ve 200 mm yükseklikteki yapı hacmine (silindir) sahiptir. Tüm üretim bölümünde ışık yayan 300 Watt TRUMPF fiber lazer donanımlı Fullfield çoklu lazerler sayesinde maksimum verimlilik elde edebilirsiniz.

TRUMPF TruPrint 3000 3D Printer - 3D Yazıcı

TruPrint 3000 3D Metal Yazıcı

TruPrint 3000 3D yazıcı modeli, endüstriyel parça ve toz yönetimi olan, çok amaçlı orta format (LMF / PBF / LPBF) makinesidir. Eklemeli seri üretiminiz için daha fazla esneklik, kalite ve verimlilikten faydalanabiliyorsunuz: TruPrint 3000 metal 3D baskı makinesini artık TRUMPF’un iki 500 Watt lazerli opsiyonu olan Fullfield çoklu lazeri ile de temin edebiliyorsunuz.

TRUMPF TruPrint 5000 3D Printer - 3D Yazıcı

TruPrint 5000 3D Metal Yazıcı

Yüksek verimliliğe sahip ve parça otomasyonlu 3 boyutlu baskı sistemi TruPrint 5000, endüstriyel seri üretime en iyi şekilde hazırlıklı olmanızı sağlar. Opsiyonel 500°C ön ısıtma ve üç adet 500 Watt TRUMPF fiber lazerden oluşan Fullfield çoklu lazer donanımı gibi özellikleri sayesinde, en zorlu endüstriyel uygulamalara en iyi şekilde uyum sağlamanıza yardımcı olur.

E-Kitap

 • TRUMPF Metal 3D Yazıcılarla: Daha Az Malzeme,
  Daha Kısa Sürede Üretim, Daha Hafif Parçalar

Metal eklemeli imalat teknolojisi, karmaşık yapılı geometrilerin hızlı ve daha az malzeme kullanılarak, parçaların mukavemetini koruyarak daha hafif bir şekilde üretmenize, geleneksel yöntemler ile üretilmesi mümkün olmayan geometrilerde parçaları üretmenize olanak sağlar. Devamı…

Metal 3D yazıcılar hakkında detaylı bilgi almak için
lütfen formu doldurun.

Metal 3D Yazıcı İletişim Formu

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000