Gerçekleştirdiğimiz webinar’lar ile müşterilerimizle etkileşimimiz sürüyor!

COVID-19 sürecinde de müşterilerine çözüm ve hizmetlerini anlatmaya devam eden infoTRON ve +90 3B Dijital Fabrika olarak, Nisan ayı içerisinde farklı konularda webinar düzenledik. İş ortağı olan firmalarının çözümlerinin anlatıldığı webinar’larda uzmanlarımız, müşterilerimizin sorularını da yanıtlayarak interaktif görüşmeler gerçekleştirdi.

Savunma, uzay, havacılık, otomotiv, ulaştırma, inşaat ve enerji sektörleri başta olmak üzere, pek çok sektöre özel çözümler sunan infoTRON, mevcut yüksek teknolojiyi kullanırken, aynı zamanda ihtiyaç duyulan yeni teknolojileri de yaratarak ürün ve hizmetlerini sunuyor. infoTRON müşterilerine gerek tasarım gerekse üretim süreçlerinde değer katarak, verimliliğin de sürekli artışını sağlıyor.

Bu kapsamda; ayda birkaç kez gerçekleştirdiği webinar’lar ile müşterilerin sorularını cevaplayarak, ihtiyaçlarına yanıt veren infoTRON, Nisan ayında da webinar’larına devam etti. Webinar serisi, +90 3B Dijital Fabrika’nın Silikon Kalıplama üzerine yapılan son webinarı ile tamamlandı.

2 Nisan’da gerçekleştirdiği webinarda dünyanın ilk masaüstü 3D metal yazıcı Desktop Metal Studio System’i tanıtan infoTRON, masaüstü 3d metal yazıcısının avantajlarını anlattı. Bu noktada müşterilerinin sorularını da yanıtlayan infoTRON, yazıcının kullanım alanlarını da aynı webinarda izleyicilere aktardı.

9 Nisan tarihinde ayın ikinci webinar’ını gerçekleştiren şirket, burada da temel platformları olan Yerli ve Milli Sanal Gerçeklik Yazılımı RoT’u (Realization of Things) tanıttı. Müşterilerin 3D modellerini ekleyebildiği, bu modeller ile kütüphaneler oluşturabildiği bir platform olan RoT’un amacının anlatıldığı webinar’da RoT’un hangi alanlarda kullandıldığı da detaylı bir şekilde anlatıldı.

17 Nisan’daki webinarı Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformuna ayıran infoTRON, PLM yazılımı noktasında 3DEXPERIENCE’in farklılıklarına değinirken, aynı zamanda on-cloud ve on-promise kullanım alanları konusunda da bilgi verdi.

Son olarak 22 Nisan tarihinde +90 3B Dijital Fabrika’nın gerçekleştirdiği webinarda, “Silikon Kalıplama” çözümlerini ve endüstride sağladığı avantajlar anlatıldı. +90 3B Dijital Fabrika uzmanları silikon kalıplama ve endüstride sağladığı avantajlara değinerek, ön seri ve köprü üretim ile az adetli imalatta silikon kalıp kullanımının nasıl gerçekleştiği noktasında bilgi verdi. Ayrıca webinarda silikon kalıplamada kullanılan ham madde seçenekleri de sıralandı.

Webinarlarımız: