Yeni Stratasys J750 ile, En Gerçekçi Prototipler

Stratasys, J750 3D yazıcı ile, 3D baskının ürün geliştirme ve teslimat üzerindeki etkisini bir kez daha dönüştürdü. Bu yeni çözüm, müşterilerin ilk kez son işlem olmadan tek noktadan gerçekçilik elde etmek için geniş bir malzeme yelpazesinin yanı sıra tam renkli gradyanları karıştırıp eşleştirmesini sağlıyor. Bu, sistemin üstün çok yönlülüğü sayesinde, J750’yi ürün tasarımcıları, mühendisler ve üreticiler ile servis büroları için nihai 3D baskı çözümü haline getiriyor.

 Yeni Stratasys J750 3D Yazıcı, bu kozmetik tüpler gibi tek bir baskı işleminde gerçekçi prototipler oluşturmak için ürün tasarımını tam renkli 3D baskı ve doku haritalama ile yeni bir boyuta taşıyor.

Objet Connex çok renkli, çok malzemeli 3D yazıcı serisinin en son üyesi olan J750 3D yazıcı, ürünlerin tasarlanma, değerlendirme ve pazara sunulma şeklini hızlandırmaya yardımcı olmak için verimli ve akıllı karar verme sağlıyor.

Gerçek bir endüstri kilometre taşı olan J750, ürün eşleştirme prototipleri oluşturmak için gereken geleneksel karmaşık süreçlerin, zamanın ve kaynakların çoğunu ortadan kaldırarak, toplam sahip olma maliyetini iyileştiriyor. Tasarımcılar ve mühendisler, iç paydaşlar ve son kullanıcılar ile anında tasarım ve işlev doğrulaması için bir ilk konsept geliştirdikten sonra, saatler içinde gerçek ürün prototiplerini fiziksel olarak deneyimleyebiliyor.

OtterBox’ın mühendislik teknisyeni süpervizörü Brycen Smith, Stratasys J750 için şunları söyledi;

“Yıllardır 3D yazıcıları kullandık, ancak tasarım ve fikir oluşturma sürecimizde Stratasys J750’nin yaptığı gibi devrim yaratacak başka bir teknoloji görmedik.  Stratasys J750 bize gerçek ürün eşleştirme prototipleri oluşturmak ve ürünleri pazara sunmak için ihtiyaç duyulan süreyi azaltma fırsatı veriyor. Stratasys J750, hem OtterBox hem de 3D baskı endüstrisi için bir oyun değiştirici pozisyonundadır.”

J750, kullanıcıların 360.000’den fazla farklı renk tonu ve ayrıca sertten esneğe, opaktan şeffafa kadar çok sayıda malzeme özelliği arasından seçim yapmasına olanak tanıyor. Çok çeşitli renkleri, malzemeleri ve malzeme özelliklerini aynı parçada birleştirerek neredeyse her türlü uygulama ihtiyacı için gerçekçi modellerin, prototiplerin ve parçaların üretimini hızlandırmanın yanı sıra kalıplar ve fikstürler üretmenizi de sağlıyor.

“Bugünün tedarik zinciri, 3D baskı yetenekleriyle gerçekleştirilebilecek dönüşüm fırsatlarını değerlendiriyor. Geliştirilmekte olan ürünleri daha hızlı tasarlamak ve test etmek için yeni iş fırsatlarının yanı sıra ticari ve endüstriyel malların fiilen üretilmesini sağlıyor. Araştırma Direktörü Michael Shanler ve Pete Basiliere’e göre 3D baskı teknolojileri, geleneksel üretim teknolojileriyle yapılamayan yeni tasarımları üreterek ‘yeni mümkün olanı’ mümkün kılarken, montajı ortadan kaldırıyor, performansı iyileştiriyor ve parça kalitesini yükseltiyor”dedi.

Yeni PolyJet Studio ve Altı Malzeme Kapasitesi ile Artan Üretkenlik ve Verimlilik

J750’nin tek noktadan gerçekçiliği, tamamen yeni PolyJet Studioile başlayarak düzenli bir iş akışı ile destekleniyor. Yazılımın yeni sezgisel kullanıcı arayüzü, kullanıcıların malzemeleri seçmelerine, optimize etmelerine ve üretim planlarını yönetmelerine olanak tanıyor. Renklerin, asetatların ve sertliğin atanması, bilinen tasarım kontrolleriyle kolaylaştırılıyor. Renkli dokular, CAD araçlarından içe aktarılan VRML dosyaları aracılığıyla tamamen bozulmadan yüklenebiliyor.

PolyJet Studio ™ malzeme değişimleriyle ilişkili arıza süresini de en aza indiriyor. Büyük, altı malzeme kapasitesi ile en çok kullanılan reçineleri yüklü ve baskıya hazır hale getiriyor. Yeni tasarlanmış, son teknoloji ürünü baskı kafaları, Digital ABS ™ gibi simüle edilmiş üretim plastiklerinin, diğer Stratasys PolyJet sistemlerinin yarısı kadar sürede 3D olarak basabiliyor. 3D baskılı modeller, çok sayıda birleştirilmiş renk, renk dokusu ve malzemeden oluşan geniş bir yelpazede eksiksiz olarak teslim edildiğinden boya ve montaj için harcanacak süreyi ortadan kaldırıyor.

Baş İşletme Sorumlusu Josh Claman, “J750’nin piyasaya sürülmesiyle, 3D baskıda yeni bir tarihi dönüm noktası oluşturmak için 25 yılı aşkın deneyimden yararlanıyoruz ve müşterilerimizi her zaman yeniliğin en ileri noktasında tutma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz” diyor. Stratasys, J750 ile oyunun kurallarını tamamen değiştiriyor. Tam rengi birden çok malzeme ve modern bir iş akışını birleştirerek, ürün geliştirme döngüsünde 3D baskının etkisini yeniden kalibre ediyor. Bilgilendirilmiş tasarım kararları, düşünmeden hemen sonra alınabilir. Boyama ve montaj sürecini ortadan kaldırarak kazanılan zaman, daha hızlı ürün teslimat sürelerine yol açabilir. Ve J750’nin üretim araçları, kalıp imalatı, öğretim yardımcıları da üretebilen çok amaçlı bir sistem olması sebebiyle, J750’den yararlanabilecek birçok kuruluş ve işletme arasında, tüketici ürünleri şirketleri, hizmet büroları, tasarım firmaları, üniversiteler ve araştırma kurumları, tıbbi cihaz şirketleri, hastaneler, tıp okulları ve özel efekt ve animasyon şirketleri bulunuyor.

Detaylı bilgi ve demo talebi için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Stratasys J750 Bilgi Formu