Dahili Dijital İkizler ile Daha Güvenli Sistem Mühendisliği

Uçtan uca ağ üzerinde yüksek performans elde etmek için operasyon üzerinde trafik tipi, hacim, ileti öncelikleri ve güvenlik poliçeleri gibi sayabileceğimiz birçok dinamik bulunmaktadır. Mevcut nesildeki network simülasyon araçları ölçekli ağ modelleri sunarak uygulama seviyesinde oluşabilecek performans durumunu yüksek doğrulukla tespit edebilmektedir. Böylece kurulum sonrası yaşanabilecek beklenmedik durumların büyük oranda önüne geçilmesi sağlanır.

İletişim ve ağ kavramlarının iç içe geçtiği hedeflerin gerçekleştirilmesi için en büyük koz olduğu günümüzde gömülü dijital ağ ikizleri öncü bir rol üstleniyor. Bu yeni model ile çevrimdışı ağ modelleri arasında belirgin iki fark bulunur:

  • İlk olarak gömülü dijital ağ ikizleri harici sistemin uçtan uca performansındaki en ufak değişimleri bile gösterebilen harici bir sistemle idare edilmektedir.
  • İkinci olarak da gömülü ikiz sistem periyodik olarak güncelleme alarak kritik operasyonların ihtiyaçları doğrultusunda ince ayarlarına gerçek zamanlı olarak kavuşur. Bu güncellemeler hem el ile hem de dışarıdan bir sistem üzerinden yapılabildiği gibi gömülü ikizlerin iletişimde olduğu fiziksel ağ üzerinden de gerçekleştirilebilir.

Gömülü dijital ağ ikizleri Model Tabanlı Sistem Mühendisliği (MBSE) uygulamalarını genişletir. Özellikle tehlike seviyesi artan siber tehditlere karşı dinamik bir kalite ve koruma hizmeti sağlayarak operasyona yönelik sağlıklı kararlar alınmasına yardımcı olur.

Digital Twins’in Tüm Özellikleri Hakkında Bilgi Alın!

Landing Page - Scalable Networks Embedded Digital Network Twins© 2020 infoTRON

E-Posta Listemize Üye Olun

E-Posta listemize kayıt olun.