infoTRON Simülasyon gerek savunma sanayinin, ve gerekse özel sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak yazılım geliştirme, simülasyon ve simülatör sistemleri, ve sistem entegrasyonu konularında hizmet sunmaktadır.

Askeri amaçlı uçak, tank, zırhlı araç simülatörlerinden, taktik ve doktrin geliştirmeye ve test etmeye yönelik özel amaçlı simülatörlere, sivil amaçlı görsel içerik geliştirme, modelleme, sanal gerçeklik, fabrika ve otomasyon sistemleri simülasyonlarından taşıt simülatörlerine kadar geniş bir yelpazede araştırma-geliştirme faaliyetlerinde bulunan infoTRON Simülasyon, yazılım geliştirme ve sistem entegrasyonu konularında uluslararası platformlarda projeler ve ürünler gerçekleştirmektedir.

infoTRON Simülasyon’un misyonu müşterilerinin sanal dünya uygulamaları ile en gerçekçi performansı elde etmeleri için son teknoloji simülasyon ürünlerini sağlamak ve yaratmaktır.

AGI

UZAY VE ZAMANI HARİTALAMAK

DÜN. BUGÜN. YARIN.

Fikirlerimiz yalnızca çerçevesi uzay ve zaman ile çizilmiş isteklerinizle sınırlıdır. AGI nesneler, veriler ve ortamlar arasında zamanla ortaya çıkan ilişkileri manipüle etme ve tanımlama özgürlüğü sağlayarak, kullanıcıların sayısız yeni olasılığı düşünmelerine ve keşfetmelerine izin verir. AGI’da, dünyanın karmaşıklığını ne kadar iyi modellerseniz, gelişimi ve değişimi tahmin etme ve etkileme gücünüz o kadar yüksek olur.

BEKLENTİLERİN ÖTESİNE BAŞARILI

Yazılımımız, nesneleri uzayda ve zaman içinde analiz etme ve görselleştirme için standardı tanımlar. Daha önce hiç mümkün olmadığı şeyi doğru analiz etmenize ve görselleştirmenize olanak tanıyan araçlar oluşturuyoruz, böylece yaptığınız tüm kararlara güvenebilirsiniz.

OLASILIĞI KEŞFEDİN

AGI yazılımı her tasarımınız için dört boyutlu bir tuval sağlar. Uzayda veya havada uzayda veya karada, karada veya denizde nesneleri mekanda ve zaman içinde benzeri görülmemiş bir doğrulukla modelleyen, analiz eden ve görselleştiren yazılımlar üretiyoruz.

Bionatics

Bionatics, 3D arazi modellemesi ve görselleştirmede dünyanın en önemli firmalarından biridir. Mimarlik, arazi modelleme, 3D animasyon ve video oyunları ile savunma sanayiinin ihtiyaçları için profesyonel çözümler sunmaktadır.

BlueBerry 3D

Blueberry3D yüksek performanslı bir geometri motoruna sahip arazi modelleme uygulamasıdır. Gerçek zamanlı 3D veri tabanları, yüksek çözünürlükteki uygulamalarda, askeri simulasyon sektöründe ve yüksek çözünürlüklü 3D içeriği ile gerçek zamanlı görüntü performansı arasında köprü kurmada kullanılır.

Blueberry3D çözümleri 3 ana başlıkta incelenebilir;

Blueberry3D Terrain Editor

Blueberry3D Terrain Editor, coğrafi temelli arazi verilerini bir geometri modeline dönüşturerek çok büyük ve detaylı 3D manzaralarının yaratılmasına olanak tanıyan ve bunun için kullanılan önemli bir metoddur. Editor veri değişimi arabirimi ile Presagis Creator Terrain StudioT için de kullanılabilir.

Blueberry3D RT Integration Kit

Arazi modellerinizin detaylarını yüksek seviyede göstermenize yardımcı olur.  Blueberry 3D RT dinamik ortam ve içeriği de destekler. Aynı zamanda bunların gerçek zamanlı görselleştirilmesini mümkün kılar.

  Blueberry 3D Tactical Terrain SDK

Blueberry3D Taktik Ortam SDK’sı,  IG de görselleştirilen uygulamanın sahip olduğu detay ve gerçeklik seviyesinde CGF orijinli uygulamalar sağlamayı ve böylelikle tutarlılığı arttırmayı amaçlar.

VT-MAK

Çeyrek yüzyıldan beri MAK, sanal dünyaları ağa bağlı sentetik ortamlarda birleştiren, simüle eden ve görselleştiren modelleme ve simülasyon yazılımında dünya lideridir. MAK ürün yaşam döngüsü içinde prototiplemeden, araştırma ve geliştirmeye, test etme ve değerlendirmeden, eğitim alanlarına kadar, kullanıma hazır simülasyon yazılımları ve yazılım kitleri üretiyor ve geliştiriyor.

MAK, en son oyun teknolojilerinin de avantajlarını kullanarak, müşterilerine esnek ürünler üretmek, sürekli ve daha güçlü teknik destek sağlamak , birlikte çalışılabilen 3D simüle edilmiş dünyalar oluştumak için çalışmaya ve yenilikçi ürünker geliştirmeye devam etmektedir.

LINK

 • Her simülasyonu güçlü ve esnek, birlikte çalışabilmeye imkan tanıyan araçlarıyla birleştirir.

SIMULATE

 • Senaryo oluşturma ve birinci kişi simülasyon çözümleri sunar.

VISUALIZE

 • Güzel sahneleri ve bilgilendirici içeriği ile tüm görüş açılarından modelleme ve simülasyon deneyimi sunar.

TERRAIN

 • Modelleme ve simülasyon için en iyi sentetik ortamı yaratır.

DiSTI

1994’ten bu yana yazılım geliştiren DiSTI, grafik kullanıcı arayüzü yazılımı ve özelleştirilmiş 3 Boyutlu sanal bakım eğitimi çözümleri sunan lider bir kuruluştur. Amiral gemisi ürünü GL Studio®, havacılık, otomotiv, tıbbi ve eğitim endüstrilerine gelişmiş yüksek performanslı 3-D insan makina arayüzü sunar ve aviyonik, otomotiv gösterge paneli, otomotiv bilgi-eğlence sistemleri, tıbbi cihazlar ve uçuş simülatörleri için geliştiricilerin arabirim taleplerini karşılar.

Jaguar, Land Rover, Boeing ve Lockheed Martin, arabirim geliştirme ve dağıtımında performansı, sadakati ve güvenilirliği için GL Studio’yu seçtiler.

DiSTI’nin kullanıcı arabirimi teknolojisi 3 boyutlu sanal bakım eğitiminde de kullanılır. DiSTI’nin VE Studio® ürünü, 3 boyutlu bakım ve görev eğitimi uygulamalarında kullanılmak üzere karmaşık sanal ortamların gelişimini yönetmek için geliştirilmiş bir süreç ve araç setidir. VE Studio, gereksinim analizi, içerik geliştirme, otomatik yazılım yapıları ve otomatik regresyon testi gibi tüm geliştirme sürecini yönetir.

CM-LABS

Vortex Studio

Vortex Studio simülasyon ve görselleştirmeyi birleştiren, kara ve deniz ekipmanları ve ortamlarında gerçek hayat benzeri simülasyonlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir platformdur. Taktik araçlar veya ağır teçhizat operatörleri için görsel eğitim simülatörleri yaratmak veya bir sonraki mekatronik ürününüzün performansını görsel bir prototip ile test etmek istiyorsanız Vortex Studio size gördüklerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

Etkileşimli simülasyonlar oluşturmak için daha iyi bir yol

Gerçekçi interaktif bir simülasyon için tasarlanmamış teknolojileri uyarlamaya çalışmak için vakit kaybetmeyi bırakın. Vortex Studio, mekanik modelleme ve sahne yapımından doğrulama, optimizasyon ve senkronize edilmiş çok kanallı görsellerin dağılımına kadar, görevinize odaklanmanıza olanak tanıyan tam entegre bir yaratma ve dağıtım iş akışı sunar.

Presagis

Presagis, uzun yıllara dayanan deneyim ve eşsiz uzmanlığıyla zorlu gereksinimlerini karşılayan güvenilir yüksek kalitede çözümler sunarak havacılık ve savunma sanayii sektörleri için Modelleme ve Simülasyon’a yön verir. Presagis çözümleri, kişiselleştirilebilir bir portföy sunarak İnsansız Sistemler, İlk Müdahale ve Güvenlik ve Akademi ve Araştırma da dahil olmak üzere tamamlayıcı çeşitli endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Presagis, modelleme, simülasyon ve gömülü ekran grafik uygulamaları geliştirmek için endüstrinin en kapsamlı hazır ticari yazılım paketini sunarak, riskleri azaltmanıza, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyor.

   Modelleme ve Simülasyon Ürünleri    

 •  İçerik Geliştirme
 • Simülasyon
 •  Görselleştirme
 •  HMI – İnsan Makina Arayüzü
 • Gömülü Sistem Ürünleri
 •  Simülatörler

Scalable Networks

Scalable Network Technologies (SNT), ağ (network) performansına yönelik yüksek hassasiyete sahip analiz ve simülasyon uygulamaları geliştiren, ABD merkezli ve alanında lider bir yazılım firmasıdır. SNT, bilgisayar ağlarının performans analizinde kullanılmak üzere geliştirdiği emülasyon ve simülasyon yazılımlarının kalitesi ve hesaplama gücü ile kendine haklı bir yer edinmiştir. Ağ mimarisi, simülasyon, paralel işlemciler gibi alanlarda uzman kadrosu ve dünyanın önde gelen akademik kurumları ile işbirliğinin verdiği güç ile SNT, faaliyet alanında rakipsiz hale gelmiştir. SNT, kablolu ve kablosuz ağlar, cep telefonu şebekeleri, uydu iletişim sistemleri gibi alanlara yönelik olarak geliştirilmiş uygulama çözümlerine sahiptir.

Ürünler

Scalable ağ mühendisleri, sistem mühendisleri, uygulama mühendisleri, IT yöneticileri, yazılım mühendisleri, iletişim uzmanları, radyo teknisyenleri ve “%100 iletişimi nasıl kurabilirim?” sorusunun cevabını arayan herkes için yazılım geliştiren bir firmadır. Yüksek performans, yüksek doğruluklu ayrık olay simülasyon motoru, iletişim ortamı için sanal modeller yaratıp kullanarak sistemin zayıf noktalarının nerede olduğunu belirlemek için analiz eder.

Qualnet

Qualnet her türlü data, ses ve video ağlarının sanal modellerini yaratmak üzere bilim adamları, mühendisler ve ağ planlamacılar için geliştirilmiş bir araçtır. Qualnet protokollerin tasarımı için gerekli çevreyi, ağ senaryolarının yaratılmasını, animasyonunu ve bunların performansını test etme imkanını sağlar. Hazır model kütüphaneleri ile birlikte kullanılan Qualnet platformlarına opsiyonel olarak ilave model kütüphaneleri de eklenebilir.

 •  Qualnet Architect: Grafiksel senaryo tasarımı ve gösterimi
 • Qualnet Analyzer: istatiksel grafik aracı
 •  Qualnet Packet Tracer: simülasyonun görselleştirmesi
 •  Qualnet File Editor: yazı ve içerik düzenleme aracı
 • Qualnet Command Line Interface: simülatöre erişim

QualNet kullanıcıya şu özellikleri sunar:

 • Yeni protokol tasarım
 • Yeni ve eski modellerin optimizasyonuı
 •  Geniş kablolu ve kablosuz ağ tasarım imkan
 •  Ağ performansı analizi