MyMiniFactory, 3D baskı ve dağıtım hizmetini piyasaya sürdü.

3D yazdırılabilir tasarımlar topluluğu Myminifactory, sunulan hizmetler listesine eklediği 3D baskı ve dağıtım hizmetini başlattı. 

100 binden fazla 3D yazdırılabilir tasarıma ev sahipliği yapan Londra merkezli pazar, fiziksel minyatürler için ayrı bir pazar oluşturarak tasarımcılara, üreticilere ve genel meraklılara hitap eden hizmetlerini ikiye katlıyor. Şirket, özellikle hala kişisel masaüstü 3D yazıcılara sahip olan ilgililerden hizmet için yüksek talep bekliyor.

3D Printed&Delivered, kullanıcıların favori 3D yazdırılabilir tasarımlarını doğrudan teslim alabiliyor. Hizmet, alıcıların MyMiniFactory’den en beğenilen 3D tasarımlarının profesyonel 3D baskılarının sipariş edilmesini, yazdırılmasını, sonradan işlenmesini ve doğrudan teslim edilmesini mümkün kılıyor. Bu özelliği destekleyen ürünlerde, ürün resminin sağ üst köşesinde 3D Printed&Delivered imgesi bulunuyor. Sipariş verildikten sonra 3D yazdırma ve teslim etme komutu gönderiliyor. Nesnenin 3D yazdırılıp, sonradan işlenip teslim edilmesi yaklaşık 2 hafta sürüyor.

Hizmet şu anda 3D tasarımcılardan toplam 40 minyatür sunuyor. İlerleyen haftalarda platformun mevcut beta aşaması olgunlaştıkça düzinelerce yeni minyatürün sunulması bekleniyor ve boru hattında da tam renkli 3D baskılı minyatürler yer alıyor.

3D reklamlar için bir pazar

MyMiniFactory, 3D tasarımcıları ve yapımcıları son birkaç yılda önemli ölçüde büyüyen bir platformda birleştirme hedefiyle yola çıktı. Şirketin Haziran 2018’de premium 3D yazdırılabilir dosyaların tanıtılmasından bu yana kullanıcı tabanındaki artış 250 binden 450 bine yükseldi.

Start-up ayrıca kitle fonlaması ile ilgilenen popüler tasarımcılar için bir teminat yöneticisi hizmeti de sunuyor. Teminatlara yönelik kademeli ödüller, bu hizmet aracılığıyla düzenleniyor, bu sayede tasarımcılar adına erişim ve dağıtım kolaylaşıyor. Nitekim tasarımcılar çalışmalarının yaratıcı yönüne odaklanabiliyorlar.

MyMiniFactory COO’su Nebojsa Nikolic, “Masaüstü oyun pazarının hızlı büyümesi, 3D tasarımcıları için heyecan verici bir fırsat. Kitle fonlaması sayıları artmaya devam ettikçe, STL dosyaları için kampanyalar yürütmeye olan ilginin arttığını gördük. Teminat yöneticimiz, 3D baskı topluluğuna daha fazla para kazanmak ve kitle fonlaması taahhütlerini yönetmek için daha az zaman harcamak için altyapı sağlıyor.” şeklinde hizmetlerini değerlendirdi.

MyMiniFactory daha önce 3D yazdırılabilir minyatürler için bir özelleştirici aracı başlatmıştı. Ayrıca MyMiniFactory topluluğu 3D tasarımcıları, 3D yapımcıları ve 3D meraklıları için en iyi 3D yazdırılabilir içeriği paylaşmak, işbirliği yapmak ve deneyimlemek için kapsamlı bir platform sağlamaya odaklanırken, kullanıcılarının katılmaları için düzenli tasarım yarışmaları da düzenliyor.