MAK Technologies, Yeni Ürünü MAK Legion’ı Piyasaya Sundu

MAK Legion, simülasyondaki milyonlarca varlığa yeni ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik çerçevesi sunuyor


ST Engineering North America’nın bir şirketi olan MAK Technologies (MAK), MAK ONE simülasyon ürünleri paketine en son eklenen MAK Legion 1.0’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

MAK Legion, çok sayıda simüle edilmiş varlık içeren gerçek zamanlı dağıtılmış simülasyonlar için tasarlanan yeni nesil bir ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik çerçevesi sunuyor. Legion, milyonlarca yüksek kaliteli varlığı yönetmek ve sunmak için yerleşik modelleme ve simülasyon protokollerinden en iyi konseptleri en ileri çevrimiçi oyun teknikleriyle birleştiriyor.

Legion, simülasyon ölçeğinin artık sınırlı olmadığı dağıtılmış simülasyonda yeni bir çağ başlatıyor. Bunun yerine; bulutta, yerel sunucularda, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çalışan simülasyonların tümü, milyonları aşan varlıklar ile senaryolara katkıda bulunabilecek.

Legion; hükümetlerin, işletmelerin ve akademinin günümüzün modern çok çekirdekli sistemlerinden ve esnek bulut kaynaklarından tam olarak yararlanan büyük ölçekli simülasyonlar geliştirmesine olanak tanıyor. Legion; veri odaklı bir uygulamayı, geliştiricilerin Legion tarafından mümkün kılınan ölçeğe erişmesini kolaylaştıran nesne yönelimli uygulama programlama arabirimi (API) ile birleştiriyor.

MAK Technologies Baş Teknoloji Yöneticisi Len Granowetter, “Legion, yeni bir birlikte çalışabilirlik protokolünden daha fazlası” dedi ve ekledi: “Büyük ölçüde paralel simülasyon uygulamalarının verileri dahili olarak verimli bir şekilde depolamasına ve harici olarak paylaşmasına olanak tanıyan yüksek performanslı dağıtılmış bir veri tabanı.”

Dağıtılmış Etkileşimli Simülasyon (Distributed Interactive Simulation-DIS) ve Üst Düzey Mimari (High Level Architecture-HLA) ile simülasyonu kolaylaştıran MAK tarafından geliştirilen Legion, simülasyon topluluğu için simülasyon uzmanları tarafından sıfırdan inşa edildi. Açık standartlara uzun süredir devam eden taahhüdü ile tutarlı olarak MAK, Legion API’yi (arayüz spesifikasyonu) gelecekteki bir standardın temeli olarak Simülasyon Birlikte Çalışabilirlik Standartları Organizasyonu’na (Simulation Interoperability Standards Organization-SISO) geçirme sürecini başlattı.

Ağa bağlı sentetik ortamlarda sanal dünyaları birbirine bağlayan, simüle eden ve görselleştiren modelleme ve simülasyon yazılımında küresel lider MAK Technologies’in çözümleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000