• Medikal Alanda Artec Eva Farkı

Artec Eva ile Covid-19’la Mücadele

Film, TV ve sanatta kalıplama, 3D tarama ve baskı çözümleri sunan İngiliz Firma Life3d Studios’un Artec3D ile beraber medikal alanda geliştirdikleri çalışmaları inceleyin.

23 Mart 2020 tarihinde, Birleşik Krallık, Covid-19 salgınının kilitlenme aşamasına girmeden iki hafta önce, Lifecast BodySim, NHS Nightingale Hastanelerine beş adet eğitim mankeni bağışlayarak İngiltere’nin Covid-19’a karşı verdiği mücadelenin bir parçası olarak görev aldı.

Başlangıçta, Birleşik Krallık’ta 2000 sağlık personeli, solunum komplikasyonları ve solunum zorluğu gibi Covid-19 ile ilgili hastalıklar için bu mankenler hakkında eğitildi. Eğitim esnasında çoğunlukla solunum cihazları, ventilatörler ve inkübatörler ile çalışmalara odaklandı.

Covid-19 ile beraber dünyanın dört bir yanındaki tıbbi tesislerde yaşanılan karmaşa ve acil durumların sonucunda, çalışan ve hastalar için en önemli konuların doğruluk, kesinlik ve hazırlık olduğu gözlemlendi. Lifecast BodySim firması bu prosedürlerden herhangi birinde aksama yaşanması durumunda hastaya çok fazla hasar verebileceğini belirtti. Bu hasarların önüne geçmek amacıyla Artec Eva ile 3D tarama işlemi gerçekleştirilen ve sonrasında silikon malzemeden üretilen bir manken gövdesi üzerinde çalışmaları ve eğitim almaları sağlanan sağlık görevlilerinin eğitimlerini tamamladıktan sonra, gerçek vücut ile karşı karşıya kaldıklarında hazırlıklı olmaları sağlandı.

Vücutların gerçekçi olmasını sağlamak için, bu mankenleri oluşturma sürecinin ayrıntılı ve kapsamlı olması gerekiyor. Özellikle bir insan kafasının ayrıntılarını yakalamak ve yeniden oluşturmak için Artec Eva’nın ayrıntılara olan hassasiyeti büyük önem taşıyor.

Dokulu ve doğru 3D modeller oluşturma konusunda uzmanlaşmış ve yapılandırılmış hafif bir 3D tarayıcı olan Artec Eva, motosiklet egzoz sistemi, inşaat ekipmanı veya bu durumda karşımıza çıkan bir insan vücudu gibi orta boyutlu nesneler için idealdir. İnsan gözü dahil herhangi bir yüzeyde güvenle kullanılabilir. Eva hızlı, doğru ve son derece hassas 3D tarama işlemleri yapmanıza imkan tanır.

© 2020 infoTRON

E-Posta Listemize Üye Olun

E-Posta listemize kayıt olun.