ZEISS T-SCAN Hawk 2 ile Büyük Parçalarınızı Kolaylıkla Tarayın

ZEISS T-SCAN Hawk 2 ile Büyük Parçalarınızı Kolaylıkla Tarayın

Büyük parçaların 3D taraması zor olabilir, ancak doğru ekipman ve tekniklerle oldukça etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir. Gelin birlikte büyük parçalarınızda tarama yaparken izlemeniz gereken adımları inceleyelim.

  1. Hazırlık

Büyük parçaları tararken, sisteminizin ölçüm gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız çok önemlidir. Bu gereksinimler, taranacak özelliğin detaylarını ve doğruluğunu içerir. Örneğin, 0.1 mm ölçüm toleranslarınız varsa, 3D tarayıcınızın ölçüm hassasiyetinin bu toleransları karşılayacak düzeyde olmalıdır.

T-SCAN hawk 2, birkaç metreye kadar olan büyük nesneleri taramak için satellite modu ile taşınabilir lazer tarayıcıdır. Klasik fotogrametride kullanılan kodlu markerlara ihtiyaç duymadığı halde hassasiyetinden ödün vermez.

  1. Referans Noktalarını Ayarlama

Öncelikle, tarama yapmadan önce, referans noktalarıyla markerlara parçanın üzerine yerleştirin. Bu, size hızlı bir kurulum yapmanızı sağlar.

Referans noktaları tek bir tuşa basarak çalışma imkanı sunan T-SCAN hawk 2 ile tanıtıldıktan sonra parçanızı taramaya başlayabilirsiniz. Bütün iş akışınızı bilgisayarınızın yanına gitmeden, hawk 2’nin sahip olmuş olduğu 4 kumanda tuşa ile yönetebilirsiniz. Böylece tarama süreciniz daha hızlı ve pratik olacaktır.

  1. Tarama

Özellikle büyük parçalarda 3D taramasını orta kısmından başlayarak ilerleyin, bu taktik ölçüm belirsizliğini homojen bir şekilde dağıtır. Tüm tarama işleminden sonra artık raporlama sürecine hazırsınız.

4. Tarama Sonrası ve Analiz

ZEISS INSPECT Optical 3D yazılımı ile farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan hem taramanızı hem de ölçüm & raporlama işlemlerinizi tek bir ara yüzden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımlar sizlere büyük parçaları başarılı bir şekilde taramanıza yardımcı olacaktır. Parçalarınızı 3D taramasında zorlanıyor musunuz, demo talebinde bulunun, 30 + yıllık deneyimimizle ve konusunda en  yetkin ekibimizle  sizlere  yardımcı olalım.