• Stratasys’ten
  13 Yeni Açık Malzeme Sistemi

  Stratasys

Stratasys’ten 13 Yeni Açık Malzeme Sistemi

Polimer 3B baskı çözümlerinin lider markası Stratasys Ltd., Fortus 450mc 3D yazıcı için yeni 13 açık malzeme sisteminin piyasaya çıkacağını duyurdu. Açık malzeme lisansı da dahil olmak üzere OpenAM™ yazılımı da artık Fortus 450mc 3D yazıcılada kullanılabilecek.

3D baskı ile mümkün olanın sınırı olmamalı. Polimer malzeme endüstrisi, eklemeli imalat sektörüne daha önce hiç olmadığı kadar yatırım yapıyor ve müşterilerimizin kimya sektöründeki bu gelişmelerden mümkün olan en kısa sürede, tam olarak yararlanabilmelerini istiyoruz. Hibrit malzeme stratejimiz tam olarak bunu yapıyor çünkü dünyanın acilen eklemeli imalatta bu geçişi yapması gerekiyor.

Dr. Yoav Zeif,
CEO, Stratasys

Stratasys, Fortus 450mc 3D yazıcıdan başlayarak Stratasys FDM yazıcılarda Stratasys onaylı malzemeleri kullanılabilir hale getirmek için malzeme tedarikçileri Covestro, Kimya ve Victrex PLC ile ortaklık kuruyor. Bu malzemeler, piyasadaki mevcut malzeme seçeneklerinin artırılması için Stratasys tarafından temel güvenilirlik testleri ile doğrulanmıştır.

VICTREX AM™ 200

Petrol, gaz ve havacılık gibi gereksinimleri yüksek endüstrilerde son kullanım parça üretimi için özel olarak formüle edilmiş güçlü, yarı kristal PAEK filament.

Stratasys Açık Malzeme Sistemi: VICTREX AM™ 200

Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS

Demiryolu uygulamaları için EN45545 standartlarını karşılayan aleve dayanıklı, cam elyaf kompozit malzeme. Malzemelerin mukavemeti ve sertliği Naylon 12CF ile benzerlik göstermektedir.

Stratasys Açık Malzeme Sistemi: Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS

Kimya PC-FR

Demiryolu uygulamaları için EN45545 standartlarını karşılayan ve özellikle düşük hacimli üretim ve yedek parçalar dahil olmak üzere son kullanım parçaları için tasarlanmış aleve dayanıklı polikarbonat malzeme.

Stratasys Açık Malzeme Sistemi: Kimya PC-FR

FDM HIPS

Düşük gereksinimli uygulamalar için uygun fiyatlı, yüksek etkili polistiren bazlı malzeme.

Stratasys Açık Malzeme Sistemi: FDM HIPS

ULTEM™ 9085 Red, Dream Grey, White, Jana White, Gunship Gray, Aircraft Grey

Alev önleyici, yüksek performanslı ULTEM™ 9085 termoplastik malzeme artık 7 çeşit renk alternatifi ile estetik son kullanım parça üretimini mümkün kılmakta. Bu alev önleyici, yüksek performanslı termoplastiğin çeşitli renklerde sunulması, estetiğin oldukça önemli olduğu uçak veya tren iç yaşam alanlarında son kullanım parça üretimini sağlamaya yardımcı olur.

 • PC Kırmızı, Siyah: Fonksiyonel prototip ve parça üretimi için ısıya dayanıklı ve yüksek dayanıklılığa sahip polikarbonat filament.
 • PCS-ABS Kırmızı: Polikarbonat ve ABS polimerlerinin karışımı, çeşitli prototipleme ve son kullanım parça uygulamaları için hem ısı direnci hem de eğilme mukavemeti sağlar.
Stratasys Açık Malzeme Sistemi: ULTEM™ 9085 Red, Dream Grey, White, Jana White, Gunship Gray, Aircraft Grey

Fortus 450mc için Üçüncü Parti Açık Malzemelerine Erişim

Stratasys ayrıca, bu yılın başlarında Origin One 3D yazıcı müşterilerine OpenAM malzeme lisansı aracılığıyla sağladığı üçüncü parti açık malzemelere erişimi Fortus 450mc 3D Yazıcı için de sunarak bu alandaki örneklerini genişletmeye devam ediyor. GrabCAD Print ya da Insight ile birlikte kullanılan yazılım, açık kaynak filamentlerini veya yeni geliştirilmiş özel formülleri kullanmak isteyen müşteriler için parametre kontrolleri ve yazıcı ayarlama yetenekleri sağlamakta. Yazılım ayrıca, Stratasys önerilen ve onaylı malzemeler için eşsiz müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere parametreleri ayarlamak için de kullanılabilir.

Fortus 450MC 3D Yazıcı ile Yüksek Hassasiyetli Baskı

Fortus 450MC 3D Yazıcı ile Yüksek Hassasiyetli Baskı

Stratasys onaylı yeni malzemeler ve Stratasys 3D yazıcılar hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Stratasys 3D Yazıcılar - Bilgi Talep Formu

3D Teknolojiler

 • 3D Yazıcılar
 • 3D Tarayıcılar
 • Dassault Systemes
 • 3D Yazılımlar
 • Sanal Gerçeklik
 • Simülasyon

Bize Ulaşın

İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

Tel: +90 (850) 441 5000

Ankara Ofis

ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
17/1 No: B05 06531 Ankara

Tel: +90 (850) 441 5000

E-Posta Listemize Katılın!


  Aydınlatma Metni


  infoTRON

     

  Bize Ulaşın

  İstanbul 3D Teknoloji Merkezi

  Atatürk Caddesi Çağatay Sokak
  No: 9 Sancaktepe 34785 İstanbul

  Tel: +90 (850) 441 5000

  Ankara Ofis

  ODTÜ-Teknokent Silikon Bloklar
  17/1 No: B05 06531 Ankara

  Tel: +90 (850) 441 5000