Stratasys Üretim Ölçekli Eklemeli İmalat İçin Açık Bir Platform Sunuyor

Kurumsal kullanıma hazır GrabCAD Eklemeli İmalat Platformu, Stratasys ve Stratasys olmayan endüstriyel 3D yazıcılar için tüm üretim iş akışını entegre etmektedir ve yeni GrabCAD Print Manager, müşterilerin Stratasys sistemlerini yönetmesine yardımcı olucaktır.

EDEN PRAIRIE, Minn. & REHOVOT, İsrail, 28 Ekim 2021 – Polimer 3D baskı çözümlerinin lider sağlayıcısı Stratasys, üreticilerin üretim ölçeğinde eklemeli imalat operasyonlarını yönetmelerini sağlayan açık ve kurumsal kullanıma hazır bir yazılım platformu olan GrabCAD® Eklemeli İmalat Platformunu tanıttı.

Eklemeli imalat sistemleri, her geçen gün son kullanım parçalarının yüksek adetli üretimi için daha da uygun hale geliyor. Fakat üretim ölçeğinde 3D baskı ile verimli bir şekilde üretim yapabilmek için aynı zamanda birden fazla lokasyonda çok sayıda 3D yazıcıyı yönetme, çıktı kalitesini izleme, malzeme yönetimini otomatikleştirme ve daha geniş işletme içinde entegre etme gibi yeni yazılım odaklı operasyonel geliştirmeler de gerekiyor. Bununla beraber günümüzde geleneksel imalat için kullanılan operasyonel çözümler eklemeli imalattaki yapısı gereği dijital, esnek ve lokasyondan bağımsız olan iş akışları için uygun değil.

Stratasys’in platformu, tasarımdan üretime kadar olan tüm dijital üretim süreçlerinde eklemeli imalatın benzersiz ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmıştır ve aynı zamanda Endüstri 4.0 altyapısı ve kurumsal uygulamalarla da entegredir. Stratasys’in eklemeli imalat odaklı çalışmaları ve dünyanın önde gelen birçok şirketiyle olan ilişkileri nedeniyle şirket, müşterileri için birincil Eklemeli İmalat Platformu sağlayıcısı konumundadır.

Stratasys Üretim Ölçekli Katkili Üretim İçin Eklemeli İmalat Platformu Sunar

 Kurumsal kullanıma hazır GrabCAD Eklemeli İmlat Platformu, Stratasys ve Stratasys olmayan endüstriyel 3D yazıcılar için tüm üretim iş akışını entegre eder !

 Yeni GrabCAD Print Manager, müşterilerin Stratasys sistemleri filolarını yönetmesine yardımcı olacak.


EDEN PRAIRIE, Minn. & REHOVOT, Israel, Oct. 28, 2021
– Polimer 3D baskı çözümlerinin lider sağlayıcısı Stratasys, üreticilerin üretim ölçeğinde eklemeli imalat  operasyonlarını yönetmelerini sağlayan açık ve kurumsal kullanıma hazır bir yazılım platformu olan GrabCAD® Eklemeli İmalat Platformunu tanıttı. Eklemeli imalat sistemleri, son kullanım parçalarının hacimli üretimine hazır olduklarını giderek daha fazla gösteriyor. Bununla birlikte, üretim ölçeğinde 3D baskı, aynı zamanda, birden fazla lokasyonda çok sayıda 3D yazıcıyı yönetme, çıktı kalitesini izleme, malzeme yönetimini otomatikleştirme ve daha geniş işletme içinde entegre etme yeteneği gibi yeni yazılım odaklı operasyonel yetenekler gerektirir. Geleneksel üretim çözümleri, dijital olarak yerel, oldukça esnek ve konumdan bağımsız olan ek iş akışları için tasarlanmamıştır.

Stratasys’in platformu, tasarımdan üretime kadar tüm dijital iş parçacığı genelinde eklemeli imalatın benzersiz ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmıştır ve aynı zamanda Endüstri 4.0 altyapısı ve kurumsal uygulamalarla da bütünleştirmektedir. Stratasys’in eklemeli imalatın özel odaklanması ve dünyanın önde gelen birçok şirketiyle olan ilişkileri nedeniyle, müşterileri için birincil AM platform sağlayıcısı olacak şekilde iyi bir konumdadır.

Araştırma firması SmarTech Analysis, toplam küresel eklemeli imalat yazılımı pazarının, toplam eklemeli imalat pazarının ölçeklenmeye devam etmesiyle 2020’de 500 milyon dolardan az olan toplam küresel eklemeli imalat yazılımı pazarının 2026’da 3,3 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Stratasys Yazılım Başkan Yardımcısı Nadav Goshen, “Üreticilerin 3D baskı operasyonlarını laboratuvardan üretim katına taşıdığını ve bunun üretkenlikten kalite güvencesine kadar her şey için operasyonel gereksinimleri önemli ölçüde artırdığını görüyoruz” dedi.

”GrabCAD Eklemeli Üretim Platformu, GrabCAD uygulamalarını ve üçüncü taraf GrabCAD Yazılım Ortaklarını GrabCAD Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) aracılığıyla entegre eder. 3D yazıcılar, eklemeli imalat ve kurumsal uygulamalar ile daha geniş Endüstri 4.0 altyapısı arasında iki yönlü bağlantı sağlar. Platformdaki GrabCAD uygulamaları şunları içerir:

GrabCAD Print: GrabCAD Print™: Eklemeli Üretim için Tasarım (DfAM) ve 3D baskı hazırlığı arasındaki iş akışını basitleştirir. GrabCAD Print, CAD’den bağımsızdır, sınıfının en iyisi güvenlik protokollerini kullanır ve masaüstünde veya mobilde yönetilir.

GrabCAD Shop™: 3D baskı iş akışını basitleştiren bulut tabanlı bir hizmet olarak yazılım (SaaS) iş emri yönetimi uygulamasıdır. Tüm siparişler tek bir konumda yönetilir, Stratasys ve Stratasys olmayan sistemler de dahil olmak üzere ağ bağlantılı tüm yazıcılara kolayca atanır.

GrabCAD Print Manager: Üreticilerin endüstriyel 3D yazıcı filolarını yönetmelerini sağlayan yeni bir uygulamadır. GrabCAD Print Manager, yazılım ve açık malzeme ortaklarına yönelik lisansları yönetir ve müşterilere, masaüstü veya mobil aracılığıyla üretim baskı programlarını görüntüleme ve değiştirme ve ayrıntılı raporları görüntüleme olanağı sağlar.

GrabCAD Yazılım Geliştirme Kiti (SDK): Endüstri 4.0’a hazır SDK’lar, API’ler, belgeler, kod örnekleri sağlar ve kurumsal BT’nin yanı sıra hesap yönetimi, varlık yönetimi, planlama ve sipariş yönetimi, güvenlik, kalite yönetimi için üçüncü taraf uygulamaları ile entegrasyonu destekler.

 Platform, Stratasys’in kendi GrabCAD uygulamalarına ek olarak, bir SDK lisans ücreti ile referanslar ve performans testi gibi gereksinimleri karşılayan tüm yazılım satıcılarına açıktır. Stratasys, 2021’in başından bu yana AMFG, Teton Simulation ve Link3D dahil olmak üzere bünyesine ortak eklemiştir.

Ekim 2021 itibariyle GrabCAD AM Platformu 38.000’den fazla uygulama kullanıcısından, 20.000 3D yazıcıdan ve 3.000 iş akışı kullanıcısından oluşmaktadır. Platform, günde 35 gigabayt veri akışını işler ve 100’den fazla geliştiriciden oluşan küresel bir ekip tarafından desteklenir.

ABI Research Araştırma Direktörü Ryan Martin, “Eklemeli imalat, doğru yazılım platformu desteğiyle dijital yerel yeteneklerinden yararlanarak akıllı üretimin önemli bir fayda sağlayacısı olabilir” dedi. “Etkili bir Eklemeli İmalat Platformunun kapsamlı olması, katmanlı uygulamalar ölçeği olarak ölçeklenebilir olması, büyüyen AM yazılım satıcıları topluluğundan gördüğümüz önemli yeniliklere açık olması ve çok satıcılı 3D yazıcı uygulamalarını desteklemesi gerektiğine inanıyoruz. Stratasys, GrabCAD Eklemeli Üretim Platformu ile lider olmaya adaydır.”

GrabCAD Eklemeli Üretim Platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.grabcad.com adresini ziyaret edin.