VR Tabanlı Sağlıklı Yaşam Terapi Modeli

infoTRON olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi’nin “Bağımlılıkla Mücadeleyi Destekleyici Faaliyetler” kapsamında devreye alacağı VR Tabanlı “Sağlıklı Yaşam Terapi Modeli” sanal gerçeklik uygulaması projesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Proje kapsamında; Sanal Gerçeklik destekli (VR) “Sağlıklı Yaşam Terapisi” modeli geliştirilecek ve madde bağımlılığı ile mücadeleyi destekleme, bağımlı bireylerin tedavilerinde bağımlılık risk gruplarına göre önleyici metotlar tasarlama konularında, belediyenin sağlık ve sosyal hizmetlerinde inovatif bir yaklaşım oluşturulacak.

Günümüz sanal gerçeklik teknolojisinin (VR), sunduğu imkânlar ile medikal çalışmaları ve tıbbi tedavileri destekleme potansiyelinin de ne kadar fazla olduğu konusunda ışık tutacağını düşündüğümüz bu proje, madde bağımlılığı tedavisinde destekleyici rol üstlenecek ve geleneksel fobi tanı ve tedavi yöntemlerine de katkı sağlayacak. Projede konu olan sanal gerçeklik yazılımımız RoT ile ilgili detaylı bilgi almak için ilgili web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz:

infoTRON Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Üretim ve Ticaret A.Ş.
(infoTRON) olarak kişisel verilerinizin güvenliğine azami hassasiyet
göstermekteyiz. infoTRON olarak, kişisel verilere yönelik tüm
işlemleri 6698 sayılı kanuna uyumlu olarak yapmaktayız.

© 2020 infoTRON