infoTRON’da uzun yıllar boyunca çalışmanı sağlayan faktörleri paylaşabilir misin?

Pek çok faktör var aslında, bu şirkette geçirdiğim yıllar,  iş ortamından ziyade, aynı zamanda bir aile gibi hissetmemi sağladı. Bu özel bağı yakaladığınızda, iş yerinizi bir mutluluk aracı olarak görmeye başlıyorsunuz.

infoTRON ile nasıl tanıştın? Buradaki kariyer yolculuğun nasıl ilerledi?

2013 yılında, meslek lisesi stajı sırasında infoTRON ile tanıştım. Okulum, infoTRON’un 3D teknolojileriyle kendimi en iyi şekilde geliştirebileceğimi önererek, beni infoTRON’da staj yapmaya yönlendirdi. İlk deneyimlerimi 3D tarama ve kalite kontrol bölümünde kazandım. Ardından, tersine mühendislik teknolojilerini öğrendim ve tasarım ekibine katıldım. infoTRON yeteneklerim ve kabiliyetlerim doğrultusunda kariyer gelişimimi destekledi ve tarama cihazları konusundaki bilgilerimle müşterilere daha verimli bilgiler sunmak amacıyla satış -uygulama ekibine geçtim. Bu süreçte dijital satış departmanı kuruldu ve bu ekip içinde çalışmaya başladım.

infoTRON’u tercih etmek isteyen ve çalışma hayatına başlayacak birisine ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersin?

infoTRON, sıfırdan çalışma hayatına başlayacak biri için güven veren bir firma. infoTRON, sizi ekibe kattığında yeteneklerinizi sınırlamaz ve size güvenir. Buradaki güven ilişkisi sadece şirketine duyduğun tek taraflı bir güven ilişkisi değil aynı zamanda şirketinin de sana karşı duyduğu güveni hissettiğin bir ilişki. Örneğin ben 19 yaşında tek başıma müşterilere hizmet verme fırsatında bulundum. infoTRON, kendinizi geliştirdikçe farklı iş alanlarına geçmenize olanak tanır ve bu da size yeni fırsatlar yaratır.

infoTRON’da çalışma deneyiminin sana neler kattığını düşünüyorsun?

Dijital satış departmanında, 3D teknolojileri ve ürünlerini merak eden firmaların taleplerine yanıt vermek beni gerçekten mutlu ediyor. Geleneksel üretim yöntemlerini kullanan firmalara, bu teknolojilerin iş süreçlerine nasıl olumlu katkılar sağlayabileceğini anlatmak, gerçekten anlamlı bir iş olabiliyor. Bu, her gün işe daha istekli gitmemi sağlayan unsurlardan biri.

Kendimi infoTRON’un bir parçası olarak hissettiğim için burada 8 saatlik bir mesai içinde olduğumu hiç düşünmüyorum. Benim için burası zorunlulukla gelmem gereken bir yer değil, kendime ve müşterilere katma değer kattığım bir ortam. En önemlisi, içerisindeki insanların sıcakkanlı oluşu. Normalde Genel Müdür veya Yönetim Kurulu Başkanıyla konuşmak ve düşüncelerinizi paylaşmak zor olabilir, ancak burada kapısını çalabileceğimiz ve her zaman sohbet edebileceğimiz ortamı bize güvenle sağlıyorlar. Böylece, çalışanlar kendilerini daha rahat hissediyor ve infoTRON’un bir parçası olduklarını hissederek yılları nasıl geçirdiklerini fark etmiyorlar.