DiSTI Corporation, ABD Ordusu için Sanal Teşhis Eğitmenleri Geliştirecek

DiSTI Corporation, ABD Ordusu için Yüksek Hareketli Topçu Roket Sistemi (HIMARS) ve Çoklu Fırlatma Roket Sistemi (MLRS) için Teşhis Eğitmenleri (DT) geliştireceğini açıkladı.

DiSTI Corporation, ABD Ordusu’nun talebi üzerine Yüksek Hareketli Topçu Roket Sistemi (HIMARS) ve Çoklu Fırlatmalı Roket Sistemi (MLRS) için sanal eğitmenler oluşturacak. Dünyanın önde gelen sanal eğitim çözümleri sağlayıcısı DiSTI; gerekli sınıf donanımı, kurulum, test, siber güvenlik sertifikasyonu ve lojistik desteğinin yanı sıra HIMARS ve MLRS programları için ABD Ordusuna Teşhis Eğitmenleri (DT) sağlayacak.

DiSTI CEO’su John Hayward, “MLRS ve HIMARS son derece hareketli, inanılmaz derecede gelişmiş, savaşta kanıtlanmış hassas vuruş sistemleridir. DiSTI Corporation, bu tür karmaşık sistemlerle ilgili eğitimin ordu için ne kadar ayrıntılı olması gerektiğini anlıyor ve bu sanal çözümleri geliştirmekten onur duyuyor.” sözleriyle yapılacak çalışmanın önemini vurguladı.

Yapılan sözleşme, hem M142 HIMARS hem de M270A1 MLRS için bakım eğitimini destekleyen birden fazla sınıf ve laboratuvarla ilgili mevcut yazılım ve donanım güncellemesini de içeriyor. Bu program, ABD Ordusuna öğrenci verimini, katılımını ve öğrenme sonuçlarını iyileştiren kapsamlı ve uygun maliyetli bir eğitim sağlayacak.

Bu eğitim sistemi güncellemesi; en yeni DiSTI eğitim sistemi mimarisini, ortak temel yazılım öğelerini ve ABD Ordusu Bakım Eğitmenleri Ailesi’nin (FMT) geliştirme araçlarını kullanacak. Bu yaklaşım, diğer Fort Lee Ordinance School eğitim sistemleri arasında donanım ve yazılım ortaklığı sağlarken geliştirme süresini ve maliyetini azaltacak. HIMARS / MLRS DT ayrıca devam eden CRAM II Operatör / Bakım Eğitmeni (OMT) güncelleme programındaki eğitim özelliklerini de entegre ediyor.

DiSTI’nin sanal eğitim çözümü, öğrencilerin 94T’ler (Avenger / LPWS) için ek eğitimi ile Fort Lee Ordinance School’un 94P Askeri Meslek Uzmanlığı (MOS) Okul Evini desteklemek üzere gerekli becerileri kazanmaları adına gelişmiş bir 3D öğrenme ortamında eğitim almalarına olanak tanıyacak.