StereoScan Neo: Maksimum Çözünürlük En Yüksek Ayrıntı Seviyesi

Üç boyutlu yüzey tarama işlemine yönelik fringe projeksiyon teknolojisi, endüstriyel uygulamalarda kullanıcılarını zaman ve maliyetten kurtaran çok yönlü bir işlemdir.
Bu temassız optik tarama teknolojisi ile karmaşık yüzey yapılarının bile dijital dataları hızlı ve yüksek bir doğruluk oranında elde edilir. Yüksek mekanik ve termal kararlılığı sayesinde, StereoScan serisi, otomotiv, savunma, kalıp, imalat gibi çok farklı uygulama alanında kullanılabilir.

Sistemin sahip olduğu iki kamera ile elde edilen stereo görüntüler sayesinde artan hassasiyet ve doğruluk bahsi geçen tüm endüstriler için büyük önem taşımaktadır.

Kalite kontrol ve tersine mühendislik uygulamalarındaki en yüksek gereksinimler hem ölçüm alanında hem de üretim hattı koşullarında StereoScan Neo 3D tarayıcı sistemin stabil çalışması sayesinde karşılanır .

StereoScan Neo, serisinin en gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Önceden projeksiyonlu sistemlerin performans kapasitesi, büyük ölçüde tarama işlemi yapılan nesnenin yüzey özelliklerine bağlıydı. Nesnenin yüzeyinin renk ve yansıma/yansıtma özellikleri, ölçüm sonuçlarının kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahipti. StereoScan Neo’nun dijital uyarlamalı tam renkli projeksiyon teknolojisinde(DLP)  ise verilen yüzey özelliklerine optimum şekilde ayarlamak için, renk ve yoğunluk kontrolü ve kontrol sonucundan otomatik olarak yapılan gerekli düzeltmeler ile 3D tarama işleminin en doğru sonucu vermesi sağlanır. StereoScan Neo’nun en önemli özelliği, elde edilen ve parçanın doğruluğunu gösteren renkli sapma haritasının, direkt fiziksel parça üzerine geri yansıtılabilmesidir.

Ölçtüğünüz Nesnenin Datalarını Nesne Üzerinde Görme

Rakipsiz “Ne Ölçtüğünüzü Görün” (See what you measure) özelliği ile Hexagon, inovasyon stratejisini sürekli olarak sürdürmeye ve yeni projeksiyonlu 3D Tarama cihazları geliştirmeye devam ediyor. İlk kez SWYM teknolojisini kullanarak, bir ölçümün sonuçlarını doğrudan nesne üzerinde görselleştirmek StereoSCAN NEO ile artık mümkün. Uyarlanabilir tam renkli projeksiyon tekniği, yalnızca tarama işlemi için gerekli olan renk desenlerinin nesneye yansıtılmasını değil, aynı zamanda üretilen ölçüm sonuçlarının da yansıtılmasını sağlar. Bu, CAD datasındaki sapmaların, taranan nesnenin yüzeyindeki ölçümün hemen ardından renkli olarak görselleştirilmesine izin verir.

Avantajlar:

  • En yüksek hassasiyette 3D tarama özelliği
  • Renk ve yoğunluk kontrolüne sahip, parçaya göre otomatik uyarlanabilen tam renk projeksiyonu
  • Ölçüm sonuçlarının renkli geri yansıtılması (örn. CAD ile karşılaştırma)
  • Hızlı dijital projeksiyon sayesinde kısa tarama süreleri
  • Görüş alanının (fov) hızlı ve kolay değişimi
  • Yüksek çözünürlüklü kamera sensörleri sayesinde maksimum hassasiyeti
  • Kablosuz prob ile birlikte kullanılabilme imkanı
  • Entegre otomatik döner tabla ile birlikte kullanılabilme imkanı
  • Zorlu üretim koşullarında tarama yapmak için yüksek dayanıklılık

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

infoTRON Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Üretim ve Ticaret A.Ş.
(infoTRON) olarak kişisel verilerinizin güvenliğine azami hassasiyet
göstermekteyiz. infoTRON olarak, kişisel verilere yönelik tüm
işlemleri 6698 sayılı kanuna uyumlu olarak yapmaktayız.

© 2020 infoTRON