Ford Geleceğin Fabrikası’nda 3D metal yazıcı rüzgarı esiyor!

Eklemeli imalat dünyası ve otomotiv endüstrisi arasındaki çalışmalar her yıl artmaktadır. İlgili disiplinlerinin ön saflarında Desktop Metal ve dünyaca ünlü otomobil üreticilerinde yaratıcılığını ve üretkenliğini artıran Ford Motor yer alıyor. Ford, metal 3D baskı sistemleri ile prototipler üreten ve seri üretime ulaşabilen uçtan uca bir üretim çözümü sunan Massachusetts merkezli Desktop Metal için önemli bir yatırımcı olarak biliniyor.

Masaüstü metal 3D yazıcı teknolojileri sayesinde, otomobil üreticilerinin prototip ve küçük son kullanım ürünlerinin üretim yöntemleri hızla değişiyor. Otomotiv endüstrisinin en büyük yenilikçilerinden biri  olan Ford ve Ford’un Araştırma ve İleri Mühendislik organizasyonu, yeni teknolojiler geliştirmek ve şirketin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilecek ortaklar ile iş birliktelikleri geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Bugün Ford, prototiplerini üretmek  ve malzemelerini değerlendirmek için bir Masaüstü Metal Studio System kullanıyor ve şirketi geleceğe taşıyor. Prototip parçalar gerekli testlerden geçtikten sonra, Ford bu parçaları araçlara dahil olan son kullanım parçalarına dönüştürüyor.

Desktop Metal’in metal eklemeli imalat çözümlerinin en kompaktı olan Studio System, FDM teknolojisine benzer şekilde bağlayıcı malzeme içeren metal çubukları ergiterek katman katman üretim sürecini tamamlar. Studio System, metal parçaları, ofis ortamlarında bile güvenle üretebiliyor.

Otomotiv endüstrisi eklemeli imalatı üretim döngülerine daha geniş ölçekte dahil ettikçe, Desktop Metal’in ofis çözümleri çözümleri hayati bir rol oynamaya başlıyor. Studio System prototip oluşturma ve isterlere göre son kullanım ürünü üretme imkanı da sağlıyor.

Desktop Metal çözümlerini fabrikanıza getirin!

Desktop Metal’in önümüzdeki yıllarda piyasaya sürmeyi planladığı Production System, metal eklemeli imalatta 200’e kadar yüksek performanslı parça üretebilen bir teknolojiden, birkaç milyon parçanın seri üretimini kolaylaştırabilen ve dijitalleştirebilen bir seri üretim yöntemine dönüştürüyor.