Desktop Metal’den yeni malzeme: 17-4 PH Stainless Steel

Desktop Metal sahip olduğu metalurjik uzmanlıkla farklı malzemeler geliştirmeye devam etmektedir. Metal eklemeli imalat sisteminin imalat süreci, en iyi malzeme özelliklerine sahip üstün parçalara ulaşmak için tasarlanmıştır. Bu malzemeler arasına 17-4 PH paslanmaz çelik de ekleniyor.

17-4 PH, sahip olduğu korozyon direnci ve ve yüksek dayanımı sayesinde ileri seviye uygulamalar için kullanılan sertleştirilmiş bir çeliktir. Jig ve fikstürler, imalat takımları ve kimyasal dayanım gerektiren işlemler de dahil olmak üzere çeşitli kullanım alanları için idealdir. Studio System™, üretilen karmaşık yapıya sahip prototipler ve az adetli parçaların tekrarlı üretimlerinde gerekli hızı sağlar.

17-4 PH  martenzitik yapıya sahip sertleştirilmiş paslanmaz çeliktir. Özellikle ısıl işlem uygulandığı zaman, istenilen korozyon direnci, yüksek mukavemet ve sertlik seviyelerine ulaşır. 17-4 PH kullanıcıya sinterleme sonrası özelleştirmeyi sağlayarak farklı derecelerde sertlik ve tokluk derecelerini elde etmelerini sağlar ve aşağıdaki gibi çeşitli farklı uygulamalara imkan tanır:

  • İmalat takımları
  • Kimyasal işlemler
  • Gıda makineleri
  • Pompa bileşenleri
  • Bağlantı Elemanları
  • Jig ve Fikstürler
BMD ™ + 17-4 PH

Studio System’in ekstrüzyona dayalı metal 3 boyutlu baskı işlemi (Bound Metal Deposition ™ veya BMD ™) ile 17-4 PH kullanma yeteneği tasarımcıların ve mühendislerin ofislerinde veya laboratuvarlarında paslanmaz çelik parça ile üretim yapmalarını sağlar. Ekipler prototip parçaları üzerinde hızlı bir şekilde geleneksel üretim yöntemleriyle mümkün olmayan ve yinelenebilir karmaşık geometriler elde edebilirler. Desktop Metal bu yeni özellikler ve düşük hacimli parçaların baskısı için, özellikle 17-4 PH gerektiren uygulamalarda,  uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Bize posta gönderiniz