Desktop Metal Studio System+ ile 4 Ana uygulama Alanını Keşfedin

Studio System+, yüksek kaliteli metal parçalar üretmek için en yaygın kullanılan 3D baskı işleminden (FFF) yararlanır. En çok kullanılan uygulamalar şunları içerir:

  • Fonksiyonel prototipleme
  • Jig ve Fikstürler
  • Tooling
  • Düşük hacimli üretim

3D baskı teknolojisi onlarca yıldır kullanılıyor, ancak bu teknolojinin metal malzeme kullanımında geniş çapta benimsenmesi henüz hala gerçekleşmedi. Endüstride gerçekleşen imalat devriminde odağın çoğu düşük hacimli üretim ve çoğunlukla plastik parçalar içindi.

Eklemeli imalatın avantajları arasında, geleneksel üretim yöntemlerinden daha düşük bir maliyetle ve başka türlü elde edilmesi zor olan – imkansız değilse bile – karmaşık geometrilere sahip parçalar üretme yeteneği yer alır.

Şimdi, metal 3D baskının artan erişilebilirliği ile, tasarımcılar ve üreticiler çok çeşitli malzemeler kullanarak hızlı bir şekilde karmaşık parçalar üretebiliyorlar.

Foksiyonel Prototipleme

Metal 3D baskı, fonksiyonel prototipleri hızlı bir şekilde üretmenizi ve parça tasarımında hızlı bir şekilde tekrar etmenizi sağlar. Fonksiyonel prototipleme uygulamaları, belirli termal ve kimyasal gereksinimlere uyan parçalar gerektirir.

Jig ve Fikstürler

Bir üretim hattında, jigler ve fikstürler karmaşık geometrilere sahiptir ve düşük hacimde üretilir. Tipik olarak, bu parçalar sertlik ve mukavemet gereksinimlerini karşılamak için metalden yapılmalıdır. Sık kullanım aşınmaya neden olur, bu nedenle hızlı bir şekilde yedek parça üretme yeteneği operasyonel verimlilik için kritiktir. Bu parçalar tekrarlanabilirliğe izin vermeli ve yüksek toleransları karşılamalıdır.

Tooling

Genelde, kişiselleştirilebilen tooling uygulamaları, geleneksel imalat yöntemleriyle elde edilmesi zor – imkansız değilse bile – karmaşık geometrilere sahip parçalara sahiptir. Buna örnek vermek gerekirse, enjeksiyon kalıbı döngü sürelerini ve kalıplanan parçanın kalitesini iyileştirmek için eklemeli imalata uygun tasarlanmış uygun soğutma kanallarına sahip kalıp boşluğu ekleridir.

Düşük Hacimli Üretim

Studio System, düşük hacimli üretim için hızlı, özelleştirilmiş parçalara olanak tanıyan katkı üretiminin avantajlarını ofise getiriyor. Geleneksel olarak, düşük hacimli metal parçalar için üretim maliyeti yüksektir – özellikle geometrisi döküm veya enjeksiyon kalıplama ile imalat gerektiriyorsa.

Bilgi almak için;

infoTRON Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Üretim ve Ticaret A.Ş.
(infoTRON) olarak kişisel verilerinizin güvenliğine azami hassasiyet
göstermekteyiz. infoTRON olarak, kişisel verilere yönelik tüm
işlemleri 6698 sayılı kanuna uyumlu olarak yapmaktayız.

© 2020 infoTRON