BASIN BÜLTENİ

 Tarih: 23.07.2020

 İlk Ofis Dostu 3D Metal Yazıcı Türkiye’de!

Türkiye’nin öncü 3D teknoloji firması infoTRON, dünyanin ilk ve tek eklemeli imalat yöntemi ile çalışan 3D metal yazıcısı Desktop Metal Studio’yu Türkiye’ye getirdi.

Dünyanin ilk ofis tipi 3D metal yazıcısı Desktop Metal Studio, tasarım ve mühendislik ekiplerinin metal prototipleme ve az sayılı metal parça üretim ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle ofis ortamında en hızlı şekilde karşılarken, pahalı ekipman, uzman iş gücü ve ilave yöntemlere gerek duymuyor.

Masaüstü 3D metal yazıcı Desktop Metal Studio’nun diğer lazer tabanlı 3D metal yazıcılara göre maliyet anlamında on kat daha avantajlı olduğunu paylaşan infoTRON Genel Müdürü Esra Öztezcan, yalnızca elektrik, internet ve gaz bağlantısı kullanarak çalışan bu üç parçalı sistemin, 3D dijital dosyadan sinterlenmiş son parçaya kadar olan süreçte kompleks metal parçaların basımını mümkün kılan komple bir çözüm olduğunu belirtiyor.

3D Yazıcı, debinder ve fırından oluşan Desktop Metal Studio, Fabricate isimli bulut tabanlı yazılımı sayesinde 3 sistemdeki parametreler otomatik olarak tanımlanıyor ve yazılımla entegre çalışan 3 sistemdeki süreçler cloud üzerinden denetlenebiliyor.

Desktop Metal Studio’nun getirdiği avantajlar:

  • Benzer lazer tabanlı eklemeli imalat teknolojilerine göre on kata varan uygun maliyet
  • Lazer ve metal tozlarını ortadan kaldıran sistemiyle ofis ortamında güvenli kullanım
  • 3 parçalı sistemiyle uçtan uca çözüm
  • Deneyimli operatör gerektirmeyen kolay kullanım

Desktop Metal Studio sistemi hakkında daha fazla bilgi için infoTRON  internet sayfasını ve ilgili videolar için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

infoTRON Hakkında:

Yüksek teknolojiye dayalı çözümler ve hizmetler üretmek amacıyla 1994’te kurulan infoTRON, İstanbul ve Ankara ofisleri ile endüstrinin değişik alanlarında, öncelikle Türk Sanayi’ne ve dünyanın çeşitli yaratıcı kuruluşlarına [+] değer katmaktadır.

infoTRON’un çözüm ve hizmet portföyü; Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, 3D Printing, Tersine Mühendislik, CAD/CAM gibi Ürün Geliştirme teknolojilerinden Yazılım Geliştirme, Danışmanlık, ve Ürün Yaşam Döngüsü yönetimi (Dassault Systemes–PLM), ve Sanal Gerçeklik, Simülasyon sistemlerine yönelik gerçek-zamanlı sistem ve yapıların kurulmasına kadar geniş bir yelpazeden oluşmaktadır.

#infotron   https://infotron.com.tr

Bilgi için:

Rüveyda Tunalı

infoTRON Pazarlama Müdürü

+90 850 441 50 00

ruveyda.tunali@infotron.com.tr

pazarlamailetisim@infotron.com.tr

Atatürk Cd. Çağatay Sk. No:9
34785 Sancaktepe / İstanbul