Scalable Network

Scalable Network Technologies (SNT), ağ (network) performansına yönelik yüksek hassasiyete sahip analiz ve simülasyon uygulamaları geliştiren, ABD merkezli ve alanında lider bir yazılım firmasıdır.

SNT, bilgisayar ağlarının performans analizinde kullanılmak üzere geliştirdiği emülasyon ve simülasyon yazılımlarının kalitesi ve hesaplama gücü ile kendine haklı bir yer edinmiştir. Ağ mimarisi, simülasyon, paralel işlemciler gibi alanlarda uzman kadrosu ve dünyanın önde gelen akademik kurumları ile işbirliğinin verdiği güç ile SNT, faaliyet alanında rakipsiz hale gelmiştir. SNT, kablolu ve kablosuz ağlar, cep telefonu şebekeleri, uydu iletişim sistemleri gibi alanlara yönelik olarak geliştirilmiş uygulama çözümlerine sahiptir.

Ürünler

Scalable ağ mühendisleri, sistem mühendisleri, uygulama mühendisleri, IT yöneticileri, yazılım mühendisleri, iletişim uzmanları, radyo teknisyenleri ve “%100 iletişimi nasıl kurabilirim?” sorusunun cevabını arayan herkes için yazılım geliştiren bir firmadır. Yüksek performans, yüksek doğruluklu ayrık olay simülasyon motoru, iletişim ortamı için sanal modeller yaratıp kullanarak sistemin zayıf noktalarının nerede olduğunu belirlemek için analiz eder.

Qualnet

Qualnet her türlü data, ses ve video ağlarının sanal modellerini yaratmak üzere bilim adamları, mühendisler ve ağ planlamacılar için geliştirilmiş bir araçtır. Qualnet protokollerin tasarımı için gerekli çevreyi, ağ senaryolarının yaratılmasını, animasyonunu ve bunların performansını test etme imkanını sağlar. Hazır model kütüphaneleri ile birlikte kullanılan Qualnet platformlarına opsiyonel olarak ilave model kütüphaneleri de eklenebilir.

  •  Qualnet Architect: Grafiksel senaryo tasarımı ve gösterimi
  • Qualnet Analyzer: istatiksel grafik aracı
  •  Qualnet Packet Tracer: simülasyonun görselleştirmesi
  •  Qualnet File Editor: yazı ve içerik düzenleme aracı
  • Qualnet Command Line Interface: simülatöre erişim
QualNet kullanıcıya şu özellikleri sunar:
  • Yeni protokol tasarım
  • Yeni ve eski modellerin optimizasyonuı
  •  Geniş kablolu ve kablosuz ağ tasarım imkan
  •  Ağ performansı analizi
EXata

iletişim simülasyon platformu (EXata), hareket halindeki iletişim ağlarını diğer araçlardan daha hızlı ve daha gerçekçi bir şekilde değerlendirmenize olanak tanıyan bir ağ emülatörüdür. Tüm ağı, çeşitli protokol katmanlarını, antenleri ve cihazları dijital olarak temsil etmek için bir yazılım sanal ağı (SVN) kullanır. Sistem, bir veya daha fazla protokol katmanında, donanımla benzetim özellikleri sağlamak için gerçek radyolar ve cihazlarla birlikte çalışabilir. EXata, gerçek ağlarda çalıştığı gibi SVN’de çalışan gerçek uygulamalara sahip sistemlere de bağlanabilir.