1994

alt

3D Print Expo 2016 Fuarı’nın ardından

Verimli bir fuarın ardından…

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3D Print Expo 3D baskı sektöründeki yenilikleri merak eden binlerce ziyaretçiye kapılarını 5-7 Mayıs tarihlerinde açtı. 3 Boyutlu teknolojiler konusundaki 20 yılı aşkın deneyimimiz ve dünyada sektör lideri partnerimiz Stratasys markasını taşıyan 3D yazıcılarımızla biz de bu önemli fuarda hem konuşmacı hem de standımızla yeri aldık.

alt

Karabük Üniversitesi’nin3D‬ Teknolojileri Fuarı 3D PRINT EXPO kapsamında düzenlediği sempozyumun açılış konuşmasında şirketimizin teknoloji danışmanlarından Uğur Yurttaş söz aldı.

Konuşmasında 3D yazıcıların kullanmış olduğu farklı teknolojilere ve kullanım amaçlarına yer veren Yurttaş, her gün gelişen 3D yazıcı teknolojilerinin geleceğine de değindi. Dinleyicilerin dikkatini en çok çeken kısım ise Stratasys 3D yazıcı gamına Nisan 2016’da katılan ve şu anda sektörün en ileri teknolojisine sahip Stratasys J750 ile ilgili detaylardı.

alt

Tek parça üretiminde 6 farklı malzeme ve 360.000’in üzerinde renk seçeneği kullanabilen Stratasys J750, 0.014 mm inceliğinde katman kalınlığı sayesinde ultra pürüzsüz yüzeylere ve en ince ayrıntılara sahip parçaların üretimine olanak tanıyor. Yurttaş’ın anlatımının ardından bu eşsiz teknoloji ile üretilmiş farklı parçaları merak eden çok sayıda ziyaretçi 3D Print Expo standımıza gelerek ürünleri yakından inceleme fırsatı da buldular.
 

3D Print Expo ziyaretçileri J750’nin yanı sıra standımızda ilk kez farklı teknolojilere sahip, tasarıma ve üretime yönelik farklı yazıcıları da görerek daha detaylı bilgi aldılar.

FDM teknolojisine sahip masaüstü bir çözüm olan uPrint SE, aynı teknolojinin en büyük 3D yazıcılarından biri olan Fortus 450mc ve kusursuz yüzey kalitesi sunan Polyjet teknolojisine sahip Objet30 standımızda yerlerini aldılar. Stratasys’in bu iki teknolojisi ile ilgili olarakdaha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak webinarımızı izleyebilirsiniz.

alt

Standımızda sunduğumuz bir başka teknoloji ise SLM (Selective Laser Melting) teknolojisiydi. Lazer ışınıyla haznesinde bulunan metal tozlarını eriterek metal parçalar üreten bu teknolojisini farklı örnekleri yoğun ilgi ve sorularla karşılandı.

alt

Bu yıl 3D Print Expo’da sadece 3D yazıcı teknolojilerini değil, ürün geliştirme, kalite kontrol, tersine mühendislik, sayısallaştırma ve ölçüm alanlarında yaygın olarak önemli bir araç olan 3D tarayıcılar konusunda da ziyaretçileri bilgilendirdik. Standımızda tanıtımını yaptığımız 3D tarayıcı ürün gurbumuzdan iki ürün, Artec ve SmartSCAN ile bu kez farklı ziyaretçilerin taramaları gerçekleştirildi ve bilgisayar ortamına aktarılan dataları kendileri ile ücretsiz olarak paylaşıldı.

alt


Standımızda fuar boyunca devam eden yoğunluk, profesyonel 3D yazıcı sektöründe partnerimiz Stratasys ile birlikte başlattığımız yeni döneme gösterilen bu ilginin tasarımdan üretime pek çok alanda önemli süreçleri başlatacağımızın bir işaretiydi. İlgi gösteren tüm ziyaretçilere tekrar teşekkür ederiz.

alt